» Wieści » Wznowienie powieści Stephena Kinga zapowiedziane

Wznowienie powieści Stephena Kinga zapowiedziane

07-07-2021 22:12 | Radosław 'radomir' Czaja

Wznowienie powieści Stephena Kinga zapowiedziane

Wydawnictwo Albatros zapowiedziało wydanie wznowienia powieści Podpalaczka Stephena Kinga. Książka ukaże się w księgarniach pod koniec lipca – zapraszamy do zapoznania się z jej opisem.

Opis:

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień.

Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwalając sobie wstrzyknąć Próbę Sześć – rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną, w rzeczywistości niebezpieczny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach – zostali nieświadomie wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię.

Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Po zamordowaniu Vicky przez agentów Sklepiku, nie chcąc, by Charlie stała się kolejnym „królikiem doświadczalnym” CIA, Andy decyduje się na ucieczkę.

Pościg za dwójką zbiegów prowadzi John Rainbird, zabójca na usługach Sklepiku, dla którego zabicie dziecka staje się celem samym w sobie.

Czy Charlie użyje pirokinetycznej mocy, by ocalić siebie i ojca? Zdaniem naukowców, byłaby nawet w stanie samoczynnie doprowadzić do eksplozji atomowej...

Wydawnictwo: Albatros
Tytuł oryginału: Firestarter
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Data wydania: 21 lipca 2021
ISBN: 978-83-8215-610-2
Oprawa: twarda
Format: 145x210 mm
Liczba stron: 512
Cena: 44,90 zł
Rok wydania oryginału: 1980

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Stephen King | Podpalaczka


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.