» Wieści » Wznowienie niewidzialnego klasyka

Wznowienie niewidzialnego klasyka

04-03-2020 18:06 | Radosław 'radomir' Czaja

Wznowienie niewidzialnego klasyka

W księgarniach możemy już znaleźć nową wersję Niewidzialnego człowieka H.G. Wellsa, którego pierwsze wydanie wyszło ponad 130 lat temu. Wznowienie ukazało się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Opis:

Jedna z najsłynniejszych powieści science fiction o zgubnych skutkach niebezpiecznych naukowych eksperymentów…

Do wiejskiej gospody przybywa mężczyzna w wielkim pilśniowym kapeluszu, od stóp do głów ubrany tak, że nie widać ani centymetra ciała. Nieznajomy jest zziębnięty i pragnie jedynie wynająć ciepły pokój. Prosi też, aby mu nie przeszkadzano, gdyż prowadzi bardzo ważne badania.

Zaintrygowana tajemniczym gościem gospodyni usiłuje dowiedzieć się, kim on jest, skąd przybywa i dlaczego z jego pokoju wydobywają się dziwne dźwięki. Niedługo potem wychodzi na jaw, że mężczyzna to naukowiec, który wynalazł sposób na…
niewidzialność, przy okazji sam stając się niedostrzegalnym dla ludzkiego oka. Chciwość i chęć zdobycia profitów przejmują władzę nad jego umysłem do tego stopnia, że nie zawaha się nawet zabić, aby osiągnąć cel…

"Niewidzialny człowiek" to jedna z najpopularniejszych książek prekursora nowoczesnej fantastyki Herberta George’a Wellsa, należąca do kanonu powieści fantastycznej i będąca źródłem inspiracji dla wielu współczesnych autorów i filmowych twórców.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tytuł oryginału: The Invisible Man
Data wydania: Marzec 2020
ISBN: 978-83-8116-825-0
Tłumaczenie: Eugenia Żmijewska
Oprawa: miękka
Format: 140x205 mm
Liczba stron: 198
Cena: 35,00 zł
Rok wydania oryginału: 1897

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: H.G. Wells | Niewidzialny człowiek


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.