» Wieści » Wznowienie kolejnej książki Kinga pod koniec sierpnia

Wznowienie kolejnej książki Kinga pod koniec sierpnia

18-07-2019 21:44 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Wznowienie kolejnej książki Kinga pod koniec sierpnia

Wydawnictwo Albatros zapowiedziało, że 28 sierpnia ukaże się jego nakładem reedycja Podpalaczki autorstwa Stephena Kinga - zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią powieści.

Zapowiedź:

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień.

Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwalając sobie wstrzyknąć Próbę Sześć – rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną, w rzeczywistości niebezpieczny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach – zostali nieświadomie wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię.

Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Po zamordowaniu Vicky przez agentów Sklepiku, nie chcąc, by Charlie stała się kolejnym „królikiem doświadczalnym” CIA, Andy decyduje się na ucieczkę.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Pościg za dwójką zbiegów prowadzi John Rainbird, zabójca na usługach Sklepiku, dla którego zabicie dziecka staje się celem samym w sobie.

Czy Charlie użyje pirokinetycznej mocy, by ocalić siebie i ojca? Zdaniem naukowców, byłaby nawet w stanie samoczynnie doprowadzić do eksplozji atomowej...

Tytuł: Podpalaczka
Autor: Stephen King
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Wydawca: Albatros
Data wydania: 28 sierpnia 2019
Liczba stron: 512
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-8125-709-1
Cena: 39,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Stephen King | Podpalaczka


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.