» Wieści » Wznowienie Dżozefa od 9 maja

Wznowienie Dżozefa od 9 maja

09-04-2018 07:57 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Wznowienie Dżozefa od 9 maja

Wydawnictwo SQN poinformowało, że w maju do sprzedaży trafi wznowienie Dżozefa, powieści autorstwa Jakuba Małeckiego.

Zapowiedź:

Dresiarz Grzegorz, biznesmen Kurz, stary Maruda i ten Czwarty. Doborowe towarzystwo w jednej sali szpitalnej. Ich historia byłaby jednak zupełnie inna, gdyby nie włączył się w nią jeszcze ktoś: Joseph Conrad. Jego obecność zmienia tutaj wszystko.

Grzesiek Bednar zostaje napadnięty na warszawskiej Pradze i trafia do szpitala ze złamanym nosem. Tu poznaje trzech mężczyzn, z którymi wyruszy do swoistego jądra ciemności: pięćdziesięcioletniego biznesmena, wiecznego malkontenta oraz Czwartego – wielbiciela prozy Josepha Conrada. To właśnie ten czwarty, Stanisław Baryłczak, stanie się przyczyną kłopotów. Majacząc, skłania Grzegorza do spisania swojej „ostatniej powieści”. Opowiada o małym Stasiu powołującym do życia kozła z drewna, który staje się jego towarzyszem i przekleństwem.

Opowieść Czwartego z każdym dniem jest bardziej mroczna, a przestrzeń, w której przebywają mężczyźni, zaczyna się kurczyć. Sale znikają, a ściany zaczynają się do siebie zbliżać – wszystko to potęguje lęki bohaterów i wzmaga niepokój narastający w czytelniku.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Mocna, wyrazista proza spod znaku realizmu magicznego, a równocześnie niepozbawiona humoru i satyry. Gdy dodamy do tego wrażliwość językową autora, otrzymamy świetną prozę ze znakiem jakości Jakuba Małeckiego.

Tytuł: Dżozef
Autor: Jakub Małecki
Wydawca: SQN
Data wydania: 9 maja 2018
Liczba stron: 320
Oprawa: miękka
Format: 150 x 215 mm
ISBN-13: 978-83-8129-109-5
Cena: 36,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Jakub Małecki | Dżozef


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.