» Wśród obcych

Wśród obcych

Dodał: lemon

Wśród obcych
8.5
6.9
Ocena użytkowników
Średnia z 5 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Wśród obcych - Poltergeist patronem
Tytuł: Wśród obcych (Among Others)
Autor: Jo Walton
Wydawca: Akurat
Data wydania: 28 sierpnia 2013
Liczba stron: 368
Oprawa: miękka
Format: 130x205 mm
ISBN-13: 978-83-7758-450-7
Cena: 34,99 zł

Nastrojowa, poruszająca książka o tym, dlaczego i jak bardzo ważna może być fantastyka/fantazja w życiu człowieka. Mnóstwo odwołań i przywołań najznakomitszych powieści w historii SF i fantasy, niewiarygodnie smakowita lektura dla osób zorientowanych w temacie, a równocześnie wciągająca opowieść fantasy/urban fantasy dla mniej zorientowanych czytelników. Jedna z niewielu powieści w historii gatunku, które zdobyły dwie najważniejsze nagrody: Hugo i Nebulę. Znalazła się też w finale World Fantasy Award.

Jest rok 1979. Mor traci siostrę bliźniaczkę w wypadku samochodowym. Ucieka od toksycznej matki i trafia do szkoły z internatem. Zagubiona i samotna opatruje traumy wiarą w świat wróżek ze swoich dziecięcych zabaw. Tam przy pomocy wróżek ratuje świat przed swoją matką-czarownicą.

Wśród obcych nie jest książką o wróżkach. Jest powieścią o dorastaniu, przeżywaniu żałoby i godzeniu się ze stratą, o układaniu sobie życia na nowo, o przyjaźniach i pierwszej miłości.

Jo Walton (ur. 1 grudnia 1964 w Aberdare w Walii) – brytyjska poetka i pisarka fantasy oraz science fiction, od 2005 r. mieszka w Montrealu. Otrzymała nagrodę im. Johna W. Campbella dla najlepszego nowego pisarza w 2002, nagrodę World Fantasy za powieść Tooth and Claw w 2004, nagrodę Prometeusza za powieść Ha'penny w 2008 oraz Nagrodę Hugo (2012) i Nagrodę Nebula (2011) za powieść Wśród obcych.

Tagi: Wśród obcych | Jo Walton | Among Others


Czytaj również

Among Others - Jo Walton
Dojrzewanie, magia i fantastyka
- recenzja
Wśród obcych
Książka z książek wyrosła
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.