» Wieści » World Fantasy Award bez Lovecrafta

World Fantasy Award bez Lovecrafta

|

World Fantasy Award bez Lovecrafta

Organizatorzy World Fantasy Award podjęli kontrowersyjną decyzję o zmianie modelu przyznawanych statuetek – od przyszłego roku zniknie z nich podobizna H. P. Lovecrafta. Tym samym zerwana zostanie czterdziestoletnia tradycja, gdyż wizerunek Samotnika z Providence widniał na statuetkach od samego początku przyznawania nagrody, a więc od 1975 roku.

Zmiana wiąże się ze złożoną rok temu petycją autorstwa mało znanego pisarza Daniela José Oldera, który domagał się usunięcia Lovecrafta z pozycji patrona nagrody z powodu jego rasistowskich poglądów.

Pod petycją podpisało się 2 600 osób, co najwidoczniej wystarczyło to, aby przekonać organizatorów World Fantasy Award. Na razie nie wiadomo, czyja podobizna zastąpi Lovecrafta na przyszłorocznych statuetkach. Older w swojej petycji proponował, aby była to czarnoskóra pisarka Octavia Butler.

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Guardian
Tagi: World Fantasy Award | Lovecraft


Czytaj również

Komentarze


Z Enterprise
   
Ocena:
+3

I naprawdę nikt nie złożył kontr-petycji?

Edit:  I przydałyby się jakieś linki w tym newsie, choćby źródło informacji.

13-11-2015 20:11
Fenris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Z Enterprise, wyślę maila do paru osób i spróbuję się dowiedzieć więcej na ten temat bezpośrednio u źródeł.

13-11-2015 20:48
Adeptus
   
Ocena:
+4

Efekt będzie taki, że petycję złoży 26 000 osób, a organizatorzy stwierdzą, że "nie rozumieją" o co im chodzi i że smutno im, że tyle osób nie dorosło do standardów nowoczesnego świata.

13-11-2015 22:24
Kamulec
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Usuwam wszystko, co nie dotyczy tematu. Proszę, nie obrażajcie siebie nawzajem i grup społecznych, nie stosujcie ad personam, rozmawiajcie na temat a nie o sobie nawzajem. Na przyszłość, jeżeli ktoś z Was uważa, że potrzebna jest interwencja moderatora, proszę po prostu o wysłanie pw.

14-11-2015 16:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.