» Wieści » Wkrótce przyjdzie pora na Koniec dzieciństwa

Wkrótce przyjdzie pora na Koniec dzieciństwa

18-04-2019 06:37 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Wkrótce przyjdzie pora na Koniec dzieciństwa

W przyszłym tygodniu nakładem wydawnictwa Rebis ukaże się wznowienie Końca dzieciństwa, sławnej powieści science fiction autorstwa wielokrotnie nagradzanego Arthura C. Clarke'a.

Zapowiedź:

Przerażająco logiczna, wiarygodna i przygnębiająco wizjonerska… Clarke jest mistrzem. - „Los Angeles Times”

O losach Ziemi decydują wielkie mocarstwa, a ludzkość z napięciem śledzi wyścig programów kosmicznych USA i Rosji. Gdy jednak człowiek ma już ruszyć na podbój kosmosu, kosmos przybywa do niego – nad największymi miastami planety pojawiają się ogromne statki obcych.

Po okresie niepewności i daremnych próbach oporu sytuacja wygląda obiecująco: przybysze jednoczą państwa, eliminują ubóstwo i przestępczość, zaprowadzają powszechny pokój. Większość populacji jest zadowolona. Tylko nieliczni już mają świadomość, że nadzorcy rodzaju ludzkiego muszą mieć jakiś cel. Pytanie tylko - jaki? I co to będzie oznaczać dla świata?

Arthur C. Clarke (1917-2008) – autor ponad 60 książek, klasyk literatury SF i wizjoner, który przewidział m.in. powstanie satelitów telekomunikacyjnych i stacji kosmicznych. Publikował od początku lat 50. XX wieku, a już w 1953 r. ukazał się jego bestsellerowy Koniec dzieciństwa. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody w dziedzinie literatury science fiction: Hugo, Nebula, Nagrodę Campbella, Nagrodę Locusa i Nagrodę Jupitera, a w 1998 r. otrzymał tytuł szlachecki. Jego prozę kilkakrotnie ekranizowano – najbardziej znany jest film 2001. Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka, za którego scenariusz Clarke i Kubrick byli nominowani do Oscara

Tytuł: Koniec dzieciństwa
Autor: Arthur C. Clarke
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki, Andrzej Sawicki
Wydawca: Rebis
Data wydania: 23 kwietnia 2019
Liczba stron: 272
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-8062-372-9
Cena: 135x215 mm

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Rebis
Tagi: Koniec dzieciństwa | Arthur C. Clarke


Czytaj również

Europa Report
One way ticket into space...
- recenzja
Spotkanie z Ramą - Arthur C. Clarke
Spotkanie z obojętnością kosmicznych bogów
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Exar
   
Ocena:
0

Moja pierwsza książka Clarke'a, czytana jeszcze za czasów liceum. Nie pamiętam szczegółów, ale pamiętam, że była świetna.

18-04-2019 07:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.