» Wieści » Wieści od Grega Beara!

Wieści od Grega Beara!

05-11-2010 15:52 | Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Wieści od Grega Beara!
Greg Bear (autor m.in. Radia Darwina) napisał specjalnie dla czytelników Poltergeista informację na temat swoich planów literackich:

"Pozdrawiam przyjaciół z Polski! Obecny rok był niezmiernie pracowity jak i wydajny, z wieloma książkami i innymi zapoczątkowanymi projektami. Tej jesieni moja nowa powieść Hull Zero Three ukaże się w USA nakładem wydawnictwa Orbit, a trwają rozmowy o wydaniu jej w Polsce za pośrednictwem wydawnictwa Albatros, co mnie niezmiernie cieszy. Nadchodzi także paperback mojego politycznego thrillera SF, Mariposa, wydawnictwa Perseus, a w styczniu ukaże się długo wyczekiwany pierwszy tom trylogii Halo Forerunner Trilogy pod tytułem Cryptum.

Przez ostatnie półtora roku razem z grupą innych pisarzy, w której skład wchodził także Neal Stephenson, pracowaliśmy nad internetową powieścią w odcinkach, dostępną w sieci i poprzez iPady, iPhony oraz Kindle. Powieść ta nosi tytuł The Mongoliad i powinna zainteresować fanów polskiej oraz europejskiej i azjatyckiej historii, ponieważ ta opowieść rozpoczyna się w okolicach Legnicy, w 1241 roku, na zachodniej granicy mongolskiej inwazji na Europę. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas w tej epickiej przygodzie!

Pozdrawiam wszystkich!
Greg Bear"
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: The Mongoliad | Greg Bear


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Scobin
   
Ocena:
0
Ciekawe, jak wiernie oddadzą polską historię. Trzymam kciuki. :-)
04-11-2010 19:29

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.