» Wieści » Wieczny Wojownik otrzymał okładkę i opis

Wieczny Wojownik otrzymał okładkę i opis

|

Wieczny Wojownik otrzymał okładkę i opis

Wydawnictwo Vesper poinformowało, że ma zamiar wydać jesienią bieżącego roku książkę  Wieczny Wojownik. Feniks z Obsydianu, zawierającą dwie pierwsze powieści z kultowego cyklu fantasy Wieczny Wojownik autorstwa Michaela Moorcocka. Tom trzeci, zatytułowany Smoczy miecz, ma zostać wydany osobno w późniejszym terminie.

Opis:

John Daker wiedzie nudne, niczym nie wyróżniające się życie XX wiecznego mieszkańca wielkiej metropolii. Wszystko zmienia się, gdy zaczynają dręczyć go powracające co noc sny, w których słyszy wołanie o pomoc, sny o wielkich bitwach, sny w których widzi twarze tysięcy osób, sny w których słyszy setki imion. W końcu Daker odpowiada na wezwanie i zostaje wciągnięty w alternatywną czasoprzestrzeń, trafia do świata w której ludzkość walczy o przetrwanie z zagrażającą jej istnieniu, inną rozumną rasą. Ale nie jest już Johnem Dakerem. Odradza się w ciele dawno zmarłego bohatera i wojownika, który obiecał że powróci gdy ludzkości ponownie zagrażać będzie niebezpieczeństwo. Dzięki przebłyskom wiedzy i wspomnieniom z różnych poprzednich wcieleń, Daker uznaje, że jest reinkarnacją Erekosë, a także „Wiecznym Wojownikiem”, duszą bohatera, która przyjmuje różne formy i tożsamości w różnych miejscach i czasach. Gdy wspomnienia z życia Dakera zanikają, a jego umysł przenika się z umysłem Erekosë, akceptuje on swoją zmienioną tożsamość podejmując próbę zakończenia wielkiej wojny. Ale czy oznacza to, że zakończy się ona zgodnie z przewidywaniami?

Tak zaczyna się saga Erekosë, którego losy Moorcock przybliża czytelnikom na przestrzeni trzech powieści „Eternal Champion”, „Phoenix In Obsidian” oraz „Dragon In the Sword”. Wydarzenia opisane w powieściach łączy postać Erekosë, który przyjmując kolejne wcielenia włącza się w odwieczną walkę ładu z chaosem.

Michael Moorcock należy do najważniejszych, najbardziej prominentnych ale i kontrowersyjnych luminarzy fantasy. Jest autorem skomplikowanego, przenikającego się Multiversum (wykorzystywał zresztą tą nazwę na długo przed tym, zanim ktokolwiek z Marvela zdecydował aby ją „pożyczyć”) tysięcy światów, linii czasowych i bohaterów, wśród których wymienić trzeba Doriana Hawkmoona, Coruma, Elryka, rodziny Von Becków, czy wspomnianego Erekosë. Według słów samego Moorcocka to właśnie Erekosë i historia rodziny Von Becków stanowią najlepszy z możliwych wyborów dla czytelnika pragnącego rozpocząć przygodę w skomplikowanym Mulitiversum, jakie tworzył na przestrzeni kilkudziesięciu lat swojej twórczości.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa Vesper
Tagi: Wieczny wojownik. Feniks z Obsydianu | Michael Moorcock


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.