» Wieści » Wespertyna od wydawnictwa Vesper zapowiedziana

Wespertyna od wydawnictwa Vesper zapowiedziana

|

Wespertyna od wydawnictwa Vesper zapowiedziana

Do zapowiedzi wydawnictwa Vesper na maj bieżącego roku trafiła powieść fantasy zatytułowana Wespertyna, której autorką jest Margaret Rogerson – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią książki.

Zapowiedź:

Młoda Artemizja szkoli się, by zostać Szarą Siostrą, mniszką, której zadaniem jest przygotowanie ciał zmarłych, tak aby ich dusze mogły bezpiecznie odejść w zaświaty. Tylko dzięki tym rytuałom bowiem nie zamieniają się w złośliwe duchy polujące na żywych.

Kiedy pewnego dnia klasztor zostaje zaatakowany przez opętanych żołnierzy, Artemizja uwalnia potężnego demona najwyższego, Piątego Rzędu, uwięzionego w świętej relikwii, by wspomógł obrońców klasztoru. W opanowaniu tak złowrogiego demona, żądnego zemsty po wiekach w zamknięciu, pomóc może jedynie najwyższa kapłanka. Wielebna niestety ginie podczas walk… Zdesperowana Artemizja zwraca się więc o pomoc w pokonaniu odradzającej się Starej Magii do jedynej istoty, która dysponuje wiedzą, jak to zrobić: do samego upiora. Jednak stawienie czoła nowemu wrogowi może wymagać od niej zdrady wszystkiego, w co nauczono ją wierzyć – o ile towarzyszący jej demon nie zdradzi jej pierwszy…

Tytuł: Wespertyna
Autor: Margaret Rogerson
Wydawca: Vesper
Data wydania: 15 maja 2023
Liczba stron: 424
Oprawa: miękka
Cena: 54,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Margaret Rogerson | Wespertyna


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.