» Wcielenie Kusziela

Wcielenie Kusziela

Dodał: Jędrzej 'bukins' Bukowski

Wcielenie Kusziela
10
7.94
Ocena użytkowników
Średnia z 9 głosów
-
Twoja ocena
Cykl: Kusziel
Tom: 3
Autor: Jacqueline Carey
Tłumaczenie: Maria Frąc
Wydawca: Wydawnictwo Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 19 maja 2006
Liczba stron: 624
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205 mm
Seria wydawnicza: Andrzej Sapkowski przedstawia
ISBN-10: 83-7480-005-4
Cena: 35,00 zł

Fedra nó Dealunay to najbardziej zmysłowa bohaterka kobiecej literatury fantasy. Urodziła się ze szkarłatną plamką w lewym oku i jako dziecko sprzedana została do jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją pewien szlachcic. On pierwszy poznał się na jej naturze: osoba trafiona przez Strzałę Kusziela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy.
Życie Fedry biegło dziwną, czasami niebezpieczną ścieżką. Przez cały czas towarzyszył jej oddany szermierz Joscelin, od początku świadom jej natury, która dręczy ich oboje i jest zmorą ich życia. Ale Joscelin jest zaprzysiężony Fedrze i akceptuje ją taką, jaka jest. Nigdy nie złamał naczelnego przykazania anioła Kasjela: chronić i służyć.

Przyszłość wystawi tę przysięgę na próbę. Fedra nie zapomniała o swoich przyjacielu z dzieciństwa, Hiacyncie. Przez długie lata szukała klucza, żeby uwolnić go od wiecznej służby u Pana Cieśniny, od paktu z bogami, który zawarł dla ocalenia narodu, poświęcając siebie zamiast niej. Fedra nie może zapomnieć i nie umie wybaczyć – sobie ani bogom. Jest zdecydowana skorzystać z ostatniej okazji, żeby uratować przyjaciela, nawet gdyby miało to oznaczać jej śmierć.
W poszukiwaniu klucza Fedra i Joscelin wyruszą w niebezpieczną podróż do baśniowych pałaców i wspaniałych widoków, do dalekich afrykańskich krajów, gdzie włada szaleństwo, a pieniądzem są dusze, w dół mitycznej rzeki do krainy zapomnianej prawie przez cały świat...

I do potęgi tak wielkiej, że nikt nie śmie nazwać jej po imieniu. Aby odnaleźć zaginione plemię Izraela, poddanych Saby.

Wcielenie Kusziela to ostatnia część trylogii Kusziel, kontynuacja Wybranki Kusziela.

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.