» Wieści » Wax i Wayne powrócili w nowej powieści Sandersona

Wax i Wayne powrócili w nowej powieści Sandersona

24-11-2022 16:45 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Wax i Wayne powrócili w nowej powieści Sandersona

W księgarniach możemy już znaleźć Zaginiony metal, czwartą część cyklu fantastycznego Wax i Wayne autorstwa Brandona Sandersona. Powieść ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Mag oraz została objęta patronatem Poltergeista.

Opis:

Waxillium Ladrian, stróż prawa z Dziczy, który został senatorem w wielkim mieście, przez lata podążał śladem tajemniczej organizacji zwanej Kręgiem, którą kierowali jego nieżyjący wuj i siostra, a która porywała ludzi pochodzących z rodzin Allomantów. Kiedy detektyw Marasi Colms i jej partner Wayne natrafiają na magazyn broni przeznaczonej dla Bilming, jednego z zewnętrznych miast, pojawia się nowy trop. Konflikt między stolicą Elendel a zewnętrznymi miastami przynosi korzyść Kręgowi, ich macki sięgają teraz Senatu Elendel, a Bilming jest jeszcze bardziej uwikłane.


Po tym, jak Wax odkrywa nowy rodzaj materiału wybuchowego, który ma bezprecedensową niszczycielską moc, i uświadamia sobie, że Krąg z pewnością już go zna, nieśmiertelny kandra wyjawia, że moc Harmonii nie sięga Bilming. To znaczy, że miasto uległo wpływom innego boga – Trella, którego wyznaje Krąg. A Trell nie jest jedyną istotą przybywającą z szerszego cosmere – Marasi zostaje zwerbowana przez ludzi spoza świata, obdarzonych dziwnymi umiejętnościami i twierdzących, że ich celem jest ochrona Scadrialu… za wszelką cenę.


Wax musi zdecydować, czy odłożyć na bok swój konflikt z Bogiem i znów stać się Mieczem, wykutym przez Harmonię. Jeśli nikt nie odważy się zostać bohaterem, którego potrzebuje Scadrial, planetę i miliony jej mieszkańców czeka gwałtowny i tragiczny koniec.

Tytuł: Zaginiony metal
Cykl: Wax i Wayne
Tom: 4
Autor: Brandon Sanderson
Wydawca: Mag
Data wydania: 23 listopada 2022
Liczba stron: 544
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788367353212
Cena: 55 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Zaginiony metal | Brandon Sanderson


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.