» Wieści » Vesper zapowiada wznowienie debiutu Simmonsa

Vesper zapowiada wznowienie debiutu Simmonsa

06-04-2021 11:36 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Vesper zapowiada wznowienie debiutu Simmonsa

Wydawnictwo Vesper zaprezentowało okładkę wznowienia Pieśni bogini Kali, nagrodzonej World Fantasy Award za rok 1986 debiutanckiej powieści Dana Simmonsa, w nowym tłumaczeniu, wzbogaconej ilustracjami Macieja Kamudy. Książka trafi do sprzedaży 14 kwietnia.

O książce:

Lata 70. XX wieku. Kalkuta. Miasto, które zdaje się nie kończyć. Tak samo, jak nie kończą się rozległe dzielnice biedoty toczone przez choroby i nieszczęścia ich mieszkańców. Kalkuta przytłacza i onieśmiela, odrzuca i przyciąga jednocześnie.

Robert Luczak, wysłannik amerykańskiego czasopisma literackiego, udaje się tam wraz z żoną i maleńką córeczką. Jego celem jest pozyskanie praw do publikacji najnowszego poematu jednego z największych indyjskich poetów. Szkopuł w tym, że poeta ów – Das – przepadł bez wieści kilka lat wcześniej i powszechnie uważany jest za zmarłego. Luczak wplątuje się w intrygę, którą zaplanowali czciciele potężnej patronki miasta, krwawej i okrutnej Kali… bogini bólu i zniszczenia, czasu i śmierci, bezlitosnej pani kosmicznego ładu. Luczak stanie oko w oko z tajemnicami, których poznanie sprowadzi najprawdziwszy horror na niego i jego rodzinę.

Pieśń bogini Kali to nagrodzona World Fantasy Award za rok 1986 debiutancka powieść Dana Simmonsa (Terror, Abominacja, cykl Hyperion) w nowym tłumaczeniu Janusza Ochaba, wzbogacona ilustracjami Macieja Kamudy.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Wydawnictwo Vesper
Tagi: Pieśń bogini Kali | Dan Simmons


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.