» Wieści » Vesper zapowiada nową nagradzaną pozycję fantastyczną

Vesper zapowiada nową nagradzaną pozycję fantastyczną

11-01-2022 10:41 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Vesper zapowiada nową nagradzaną pozycję fantastyczną

Do zapowiedzi wydawnictwa Vesper na wiosnę tego roku trafiła nagrodzona Bram Stoker Award powieść weird fiction pod tytułem Poławiacz, której autorem jest John Langan – w rozszerzeniu wieści znajduje się zapowiedź książki.

Zapowiedź:

Gdy umiera jego chorująca na raka żona, Abe próbuje zapomnieć o stracie, oddając się nowej pasji – wędkarstwu. Wkrótce dołącza do niego Dan, którego rodzina zginęła w wypadku. Szukający nowych wyzwań i łowisk przyjaciele postanawiają wybrać się na ryby nad mało znany potok. W przydrożnym barze, prowadzonym przez Howarda, znawcę lokalnych historii, dowiadują się o złej sławie, jaką owiany jest strumień, i o tajemniczej postaci znanej jako Poławiacz.
„Poławiacz” – mroczna, momentami surrealistyczna, przepełniona senną, niepokojącą atmosferą proza – to jedna z najciekawszych współczesnych powieści weird fiction. Autor brawurowo odświeża wyobrażenie o literaturze grozy, proponując czytelnikom napisaną pięknym językiem opowieść o stracie i cenie, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za odzyskanie marzeń.

John Langan (ur. 1969) to amerykański autor powieści, opowiadań i esejów. Jest magistrem filozofii, uczy kreatywnego pisania, mieszka z żoną i dziećmi w stanie Nowy Jork. Był finalistą International Horror Guild Award, a jego „Poławiacz” otrzymał Bram Stoker Award.

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Vesper
Tagi: Poławiacz | John Langan

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.