» Wieści » Vesper wznowi Rozgwiazdę Petera Wattsa

Vesper wznowi Rozgwiazdę Petera Wattsa

29-07-2022 18:59 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Vesper wznowi Rozgwiazdę Petera Wattsa

Wydawnictwo Vesper poinformowało, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2023 roku ukaże się jego nakładem wznowienie powieści science fiction Rozgwiazda z cyklu Ryfterzy autorstwa Petera Wattsa (Ślepowidzenie), która pierwotnie ukazała się w naszym kraju za sprawą wydawnictwa Ars Machina. Kolejne części tej serii to Wir oraz βehemot.

Informacja prasowa:

Akcja tej powieści dzieje się na dnie Pacyfiku, a konkretnie na Grzbiecie Juan de Fuca. Potężna korporacja wybudowała tam sieć podwodnych baz w celu pozyskiwania energii geotermalnej. Obiekty te obsługiwane są przez specjalnie zmodyfikowaną załogę - ludzi poddanych zabiegom przystosowującym ich do przebywania pod wodą, w niezwykle trudnych warunkach olbrzymiego ciśnienia i wahań temperatury, ryfterzy - bo tak zwykło określać się takich ludzi - są też w stanie oddychać pod wodą. Szkopuł w tym, że jedynymi ludźmi, którzy są w stanie pracować w takich warunkach, są osoby cierpiące na poważne zaburzenia psychiczne. I właśnie mieszkańców jednej z podwodnych baz - Beebe, poznajemy podczas lektury książki. Na dnie oceanu czai się bowiem niebezpieczeństwo, które może zagrozić całej ludzkości.

Czy balansująca na granicy człowieczeństwa grupa ryfterów będzie w stanie stawić mu czoła? "Rozgwiazda" - jedna z najoryginalniejszych powieści w nurcie hard sci-fi, mroczna, depresyjna, z mocnymi elementami horroru, prawdziwa (omen omen) perła gatunku.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa
Tagi: Ryfterzy | Peter Watts


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.