» Wieści » Vesper wyda nową ksiązkę Paolo Bacigalupiego

Vesper wyda nową ksiązkę Paolo Bacigalupiego

|

Vesper wyda nową ksiązkę Paolo Bacigalupiego

Wydawnictwo Vesper pochwaliło się, że zakupiło prawa do wydania w drugiej połowie 2024 roku Navoli, nowej książki autorstwa znanego z Nakręcanej dziewczyny. Pompy numer sześć Paolo Bacigalupiego. Powieść ma łączyć w sobie elementy fantastyczne oraz motywy kojarzone z historiami gangsterskimi – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią.

Opis książki:

Navola to tętniące życiem miasto-państwo, zdominowane przez garstkę wpływowych rodów. W tym świecie biznes oznacza władzę, a władza jest wszystkim. Ród di Regulai od pokoleń budujący swą pozycję dzięki handlowi z najdalszymi zakątkami znanego świata jest jednym z nich. Choć odcinają się od polityki ich fortuna pozwalała im zdobywać miasta i obalać królestwa. Davico di Regulai wkrótce ma przejąć od ojca rolę głowy rodziny. Musi więc wykazać się umiejętnościami godnymi mistrza dyplomacji, musi wiedzieć komu może zaufać, czyje słowa traktować z dystansem, co kryje się za uśmiechami innych ludzi.

Navola to jednak nie tylko miasto kupców i bankierów. Pod pełnymi przepychu i majestatu fasadami kryje się starożytna moc. W posiadaniu Davico jest skamieniałe smocze oko - rodzinna pamiątka, talizman będący symbolem ich władzy, artefakt który zdaje się wzywać go do działania . Wkrótce młodzieniec zostaje poddany próbie, która wyznaczy granice jego możliwości. Los Davico i całej jego rodziny zależy od smoczego reliktu oraz tajemnicy skrywanej przez jego przybraną siostrę – Celię di Balcosi, której rodzina padła ofiarą brutalnych intryg politycznych.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa Vesper
Tagi: Paolo Bacigalupi | Navola


Czytaj również

Komentarze


Tiszka
   
Ocena:
0

To chyba będzie pierwsza rzecz Vespera, którą kupię :D 

07-12-2023 17:31
Asthariel
   
Ocena:
0

Szczerze polecam też wznowienie Dzieci czasu, gdy już zostanie wydane w 2024.

07-12-2023 20:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.