» Wieści » Vesper wyda Umierającą Ziemię!

Vesper wyda Umierającą Ziemię!

25-07-2022 06:04 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Vesper wyda Umierającą Ziemię!

Wydawnictwo Vesper poinformowało, że ma w planach rozpocząć w przyszłym roku wydawanie książek należących do kultowego cyklu science fantasy Umierająca Ziemia autorstwa Jacka Vance'a – obecnie w planach jest wznowienie ich w czterech tomach, zawierających opowiadania zarówno dostępne już wcześniej w naszym kraju, jak i zupełnie nowe dla polskich czytelników.

Informacja prasowa:

Kolejnym po Karlu Edwardzie Wagnerze autorem, którego chcielibyśmy przypomnieć polskim czytelnikom będzie Jack Vance, laureat właściwie wszystkich najbardziej prestiżowych nagród w tym gatunku: Hugo, Nebula i World Fantasy Award.

Zaczniemy od sagi "Umierająca Ziemia", którą wydamy w całości - wszystkie 4 tomy opowiadań (w Polsce dotychczas ukazały się tylko dwa pierwsze). Akcja "Umierającej Ziemi" toczy się w odległej przyszłości, w czasie gdy Księżyca już nie ma, Słońce powoli wypala się i gaśnie, Ziemia skazana jest na zagładę, ludzkość pozapominała o swoich korzeniach, a nauka i magia oznaczają to samo. Nasza planeta jest jałowa i zimna, zamieszkują ją przerażające stworzenia. Ludzie niemal bez wyjątku przyjęli fatalistyczną perspektywę, ale przejawia się ona w różny sposób - od dekadencji po fanatyzm religijny. A wśród nich znajdziemy niezwykłych, śmiałych bohaterów (i antybohaterów), których losy śledzimy, dzięki czemu możemy zagłębić się fascynujący, magiczny świat Umierającej Ziemi.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa
Tagi: Jack Vance | Umierająca Ziemia


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.