» Wieści » Vesper wyda Czerwony Mars w 2024

Vesper wyda Czerwony Mars w 2024

|

Vesper wyda Czerwony Mars w 2024

Wydawnictwo Vesper ogłosiło kolejny tytuł science fiction, który ukaże się jego nakładem w przyszłym roku – do sprzedaży ma wówczas trafić wznowienie Czerwonego Marsa, czyli nagrodzonej Nebulą za 1993 rok powieści autorstwa Kima Stanley'a Robinsona. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią!

Zapowiedź:

Znakomicie skonstruowany, zapierający dech pod względem rozmachu Czerwony Mars to jedna z najciekawszych wizji kolonizacji Marsa, nie tylko pod względem naukowo-technicznym, ale też i z polityczno-gospodarczych konsekwencji tak skomplikowanego przedsięwzięcia. Za swoją powieść Kim Stanley Robinson otrzymał Nebulę oraz nagrodę British Science Fiction Association za najlepszą powieść science fiction 1993 roku. Czerwony Mars stanowi jedną z najważniejszych powieści w historii gatunku science-fiction.

Przez stulecia zimny, nieprzystępny, targany huraganowymi wiatrami Mars fascynował ludzkość. W końcu udało się zorganizować misję mająca na celu kolonizacje i terraformację Czerwonej Planety. Na podbój Marsa wyrusza grupa 100 starannie wyselekcjonowanych osób. Różnią się wiekiem, wykształceniem, specjalizacją, narodowością, światopoglądem. Razem stanowią fundament, na którym oprze się przyszłość planety. Ich celem jest uczynienie Marsa zdatnym do życia, przekształcenie go w drugi dom dla mieszkańców przeludnionej, targanej konfliktami i brakiem surowców Ziemi. Wyposażeni w najnowszą technologię koloniści muszą zmierzyć się nie tylko z ekstremalnymi warunkami panującymi na powierzchni planety. Różne wizje, plany, motywacje członków załogi sprawiają, że nawet w obliczu tak wzniosłego celu, to nie przyroda staje się największym zagrożeniem dla sukcesu ich misji, ale oni sami – podzieleni na frakcje, skonfliktowani, wiedzeni zawiścią, zaślepieni wykluczającymi się wzajemnie ideami. Na tle epickich wydarzeń, manifestacji potęgi ludzkiego rozumu i technologii, obserwujemy akty odwagi, poświecenia, ale też i intrygi, spiski, zdrady. Dla jednych Mars to tylko źródło zysku, inni gotowi są oddać życie, by nigdy się nie zmienił.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa Vesper
Tagi: Kim Stanley Robinson | Mars


Czytaj również

2312
Piękne, obce horyzonty
- recenzja
Dziki brzeg - Kim Stanley Robinson
Ameryka nuklearnie zdegradowana
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.