» Wieści » Utopia Avenue: nowa książka Davida Mitchella ukaże się pod koniec czerwca

Utopia Avenue: nowa książka Davida Mitchella ukaże się pod koniec czerwca

|

Utopia Avenue: nowa książka Davida Mitchella ukaże się pod koniec czerwca

Wydawnictwo Mag poinformowało o przełożeniu premiery Utopii Avenue, nowej powieści autorstwa znanego z Atlasu chmur Davida Mitchella, która będzie dostępna w ramach serii Uczta Wyobraźni. Jak się okazuje, książka będzie dostępna w księgarniach od 28 czerwca.

Zapowiedź:

Utopia Avenue to przedziwny brytyjski zespół muzyczny, o którym nigdy nie słyszeliście. Wyłonił się na londyńskiej scenie psychodelicznej w 1967 roku. Tworzyli go pieśniarka folkowa Elf Holloway, basista-bluesman Dean Moss, wirtuoz gitary Jasper de Zoet oraz perkusista jazzowy Griff. Krótka podróż ku sławie poprowadziła zespół od tanich klubów w Soho przez debiut telewizyjny w Top of the Pops, który zbliżył Utopia Avenue do sukcesu na listach przebojów, a następnie poprzez sławę w Amsterdamie, więzienie w Rzymie, zgubny pobyt w nowojorskim Chelsea Hotel, do Laurel Canyon i San Francisco jesienią '68 roku.

Barwna powieść Davida Mitchella opowiada nieocenzurowaną historię Utopia Avenue oraz burzliwych czasów, w których zespól tworzył i grał. Opowiada o cenie sławy i chybotliwej drabinie do gwiazd, o rodzinach z wyboru i o tych, których nie wybieramy, o głosach w głowie szepczących prawdy i kłamstwa, opowiada o muzyce, szaleństwie i idealizmie. Czy naprawdę możemy zmieniać świat czy raczej to świat zmienia nas?

Tytuł: Utopia Avenue
Autor: David Mitchell
Tłumaczenie: Justyna Gardzińska
Wydawca: Mag
Data wydania: 28 czerwca 2024
Liczba stron: 640
Oprawa: twarda
Seria wydawnicza: Uczta Wyobraźni
ISBN-13: 978-83-68069-25-9
Cena: 69,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Sklep wydawnictwa Mag
Tagi: Utopia Avenue | David Mitchell


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.