» Twierdza

Twierdza

Dodał: Wojciech 'amnezjusz' Wein

Twierdza
8.22
Ocena użytkowników
Średnia z 9 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 3
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Twierdza
Autor: F. Paul Wilson
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Autor okładki: Steve Crisp
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Miejsce wydania: Poznań
Data wydania: 1990
Liczba stron: 367
Oprawa: Miękka
Format: 110 x 170 mm
Seria wydawnicza: Amber Horror
ISBN-10: 83-85079-82-3

Wcisnął głowę i ramiona w wąski, kamienny korytach opadający lekko w dół. I wtedy zdał sobie sprawę, że nie jest już sam. Coś mrocznego i zimnego jak komora, w której się znalazł, czaiło się obok, rozbudzone i głodne. Nie mógł opanować drżenia. Groza przeorała mu wnętrzności. Próbował się cofnąć, przecisnąć z powrotem, lecz utknął. Ściany korytarza trzymały go mocno w ciemności tak absolutnej, że nie rozróżniał nawet góry i dołu. Ogarnęły go mrok i lęk – połączenie, grożące szaleństwem. Wtargnął w niego chłód, kiedy w agonii przerażenia podniósł głos do krzyku, pełnego rozpaczy i grozy. Nagle dźwięk zamarł w przerażającym bulgocie. Nadeszła groza...

Komentarze

string(15) ""

Podtxt
   
Ocena:
0
Książka jest naprawdę niezła.
Głównym bohaterem jest wampir. Nie wiem czy może stanowić inspirację dla kultu... na dzisiejsze czasy jest niestety już trochę kiczowata, gdyż większość zagrań któe zostały w niej wykorzystane potem powatarzano wielokrotnie i weszły do kanonu.
Jednakże scena gdy Główny Zły rozmawia z profesorem zapadła mi w pamięć. Ukazana w niej fascynacja człowieka tą przerażającą istotą to Kult. Gdzie nic nie jest na takie na jakie wygląda.
27-08-2007 18:18

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.