» Wieści » Trzeci tom Historii Śródziemia już za miesiąc

Trzeci tom Historii Śródziemia już za miesiąc

|

Trzeci tom Historii Śródziemia już za miesiąc

Na 17 października wydawnictwo Zysk i S-ka wyznaczyło datę premiery Ballad Beleriandu, trzeciej pozycji z serii Historia Śródziemia autorstwa J.R.R. Tolkiena oraz jego syna Christophera – zachęcamy do zapoznania się z notą wydawniczą tego tytułu.

Zapowiedź:

Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec.

Trzeci tom Historii Śródziemia zawiera wczesne mity i legendy, które w efekcie złożyły się na powstanie epickiej opowieści Tolkiena o wojnie – Silmarillionu. Niniejszy tom daje nam wyjątkową okazję do spojrzenia na tworzenie mitologii Śródziemia poprzez napisane wierszem dwie najważniejsze opowieści z tego świata – historie Túrina i Lúthien. Pierwszy z tych poematów to niepublikowana wcześniej Ballada o dzieciach Húrina, przedstawiająca w imponującej skali tragedię Túrina Turambara. Drugi to poruszająca Ballada o Leithian, główne źródło opowieści o Berenie i Lúthien w Silmarillionie, opisująca wyprawę po Silmaril i spotkanie z Morgothem w jego podziemnej fortecy. Dzięki umieszczeniu obok siebie dwóch najważniejszych opowieści z tego świata – o Túrinie, bohaterze żyjącym w cieniu rodzinnej klątwy, oraz o Lúthien, elfickiej księżniczce, której miłość do śmiertelnika została odzwierciedlona wiele wieków później w miłości Arweny i Aragorna – Ballady Beleriandu rzucają nowe światło na twórczość Tolkiena.

Tytuł: Ballady Beleriandu
Cykl: Historia Śródziemia
Autor: J.R.R. Tolkien
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz, Katarzyna Staniewska
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 17 października 2023
Liczba stron: 504
Oprawa: twarda
Format: 155x230 mm
ISBN-13: 978-83-8335-031-8
Cena: 89,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Ballady Beleriandu | J.R.R. Tolkien


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.