Outpost 2
» Traveler

Traveler

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Traveler
8
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Traveler (The Traveller)
Cykl: Czwarty Wymiar
Tom: 1
Autor: John Twelwe Hawks
Tłumaczenie: Cezary Murawski
Wydawca: Sonia Draga
Miejsce wydania: Katowice
Data wydania: 18 lipca 2005
Liczba stron: 536
Format: 123 × 195 mm
ISBN-13: 83-89779-22-6
Cena: 30,00 zł

Odwieczny konflikt toczący się w cieniach współczesnego świata: walka na śmierć i życie pomiędzy tymi, którzy pragną mieć historię pod kontrolą, a tymi, którzy ryzykują życie dla wolności i oświecenia. Walka, której nigdy nie dostrzeżemy.

Piękna dwudziestosześcioletnia Maya pracuje w biurze projektowym. Dziewczyna stara się prowadzić normalne życie, ignorując fakt, iż pochodzi z rodu Arlekinów – zaprzysiężonych wojowników, którzy zobowiązani są chronić Travelerów za wszelka cenę. Wezwana do Pragi przez schorowanego ojca, dowiaduje się o istnieniu dwóch braci: Michaela i Gabriela Corriganów, którzy mieszkają w Los Angeles i prawdopodobnie są ostatnimi żyjącymi Travelerami. Matka na łożu śmierci wyjawiła im tajemnicę o ojcu, który był Travelerem – jednym z proroków, mających ogromny wpływ na bieg historii. Powstaje pytanie, czy bracia odziedziczyli nadzwyczajne zdolności… Tego właśnie pragną dowiedzieć się Tabulowie należący do sekretnej organizacji, której celem jest permanentna inwigilacja ludzi oraz stworzenie panopticonu – więzienia idealnego. Dążą oni z jednej strony do całkowitego zgładzenia każdego członka rodu Travelerów, ponieważ obawiają się ich tajemnej mądrości, z drugiej, pragną wykorzystać ich podstępnie do własnych celów.

Na kartach tego thrillera toczy się gigantyczna bitwa między dobrem a złem, Tabulami pragnącymi zdobyć kontrolę nad światem a Travelerami, którzy w imię wolności gotowi są do najwyższych poświęceń. Pośród nich zjawia się Maya targana rozterkami czy wieść spokojne życie, czy też, podtrzymując tradycję rodu Arlekinów, ruszyć na ratunek Corriganom.
Traveler to doskonała powieść suspensu, przywodząca skojarzenia również z dziełami George’a Orwella i Phillipa Pullmana. Autor, utrzymujący swoją tożsamość w tajemnicy, stworzył w niej całkiem realny świat, mogący funkcjonować równolegle do tego, nam znanego. Poruszając się z dużą prędkością, przenosi nas z bocznych ulic Pragi, poprzez półświatek Los Angeles, do nowoczesnego centrum badań w Nowym Jorku, dając nam tym samym nowe spojrzenie na współczesną historię i na nasze własne życie.

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.