» Wieści » Tolkien. Biografia zostanie wznowione jesienią

Tolkien. Biografia zostanie wznowione jesienią

|

Tolkien. Biografia zostanie wznowione jesienią

10 października nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukaże się wznowienie książki Tolkien. Biografia autorstwa Humphreya Carpentera, poświęconej sylwetce twórcy Władcy Pierścieni oraz innych historii o świecie Śródziemia.

Zapowiedź:

Niewielu pisarzy w historii wywarło taki wpływ na czytelników jak J.R.R. Tolkien, którego imponująca powieść Władca Pierścieni przekroczyła ograniczenia czasu, wieku i narodowości, stając się lekturą obowiązkową dla milionów ludzi. Nawet obecnie, wiele lat po śmierci Tolkiena, przychodzą na adres wydawcy listy do niego, pełne pytań o jego życie, o to, jak to się stało, że zaczął pisać o hobbitach, czarodziejach, krasnoludach i elfach. Dla wielu czytelników Tolkien nie umarł. Niniejsza biografia przynosi odpowiedzi na ich pytania oraz podsuwa możliwe rozwiązania innych kwestii.

Humphrey Carpenter był przyjacielem synów i córki Tolkiena, którzy udzielili mu zgody na napisanie biografii ojca oraz udostępnili mu dokumenty, listy i fotografie, a także podzielili się z nim swoimi wspomnieniami. Carpenter przedstawia życie Tolkiena od jego wczesnego dzieciństwa w Afryce Południowej poprzez samotne lata po śmierci obojga rodziców zakończone jego małżeństwem, spokojne lata sukcesów akademickich w roli wybitnego oksfordzkiego profesora i czasy niespodziewanego powszechnego uznania, które zmieniło jego życie.

Tytuł: Tolkien. Biografia
Autor: Humphrey Carpenter
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 10 października 2023
Liczba stron: 360
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-8335-016-5
Cena: 79,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Tolkien. Biografia | Humphrey Carpenter


Czytaj również

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm... nie wiem czy stara okładka nie była ładniejsza?

I 80 zł za twardą oprawę, 350 stron x_x zabijcie mnie x_x 

14-09-2023 22:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.