» Tigana

Tigana

Dodał: Paweł 'Ausir' Dembowski

Tigana
7.61
Ocena użytkowników
Średnia z 18 głosów
-
Twoja ocena
Tigana - Poltergeist patronem
Tytuł: Tigana
Autor: Guy Gavriel Kay
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Autor okładki: Cathy MacLean
Wydawca: Wydawnictwo Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 4 sierpnia 2006
Liczba stron: 608
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205 mm
ISBN-10: 83-7480-029-1
Cena: 35,00 zł

Światowy bestseller. Opowieść o oblężonym kraju walczącym o wolność, o narodzie przeklętym przez tyrana i niebezpiecznej krucjacie podjętej przez garstkę kobiet i mężczyzn, mającej na celu oswobodzenie ojczyzny.

Tigana, poruszająca opowieść o pasji, miłości i zdradzie, rozgrywa się w realiach renesansowych Włoch, czasach politycznych waśni rywalizujących księstw.

Guy Gavriel Kay jest autorem bestsellerów fantasy na międzynarodową skalę. Zanim zaczął pisać własne powieści, Guy Gavriel Kay pomagał Christopherowi Tolkienowi przygotować do druku Silmarillion J. R. R. Tolkiena, wydany już po śmierci autora. Zdobył liczne nagrody, w tym dwukrotnie Aurorę, kanadyjską nagrodę SF, oraz był trzykrotnie nominowany do Światowej Nagrody Fantasy. Jego książki przetłumaczono na 21 języków, a w Polsce zostały wydane trylogia Fionavarski gobelin (Letnie drzewo, Wędrujący ogień i Najmroczniejsza droga), dylogia Sarantyńska mozaika (Pożeglować do Sarancjum i Władca cesarzy) oraz Tigana.

Komentarze

string(15) ""

Imperator
    ;\
Ocena:
0
Nie jestem grupą reprezentatywną, ale czyta się to cieżkawo. Nie żeby było złe - po prostu w mojej opinii nie jest zbyt fascynujące. Dobrze że mam pożyczoną, bo żal by mi było tych 35 zł.
04-08-2006 15:43
starlift
    Mi wrecz przeciwnie.
Ocena:
0
Odsylam do recenzji.

Ciezkawo? No nie wiem, mi sie swietnie czytalo, choc ksiazka jest po prostu objetosciowo ogromna. Ale do stylu autora zastrzezen nie mam zadnych.
13-09-2006 23:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.