Outpost 2
» Teranezja

Teranezja

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Teranezja
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Teranezja (Teranesia)
Autor: Greg Egan
Tłumaczenie: Konrad Kozłowski
Wydawca: Solaris
Miejsce wydania: Stawiguda
Data wydania: 10 lutego 2010
Liczba stron: 320
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7590-031-6
Cena: 35,90 zł

Dziewięcioletni Prabir Suresh mieszka z młodszą siostrą, Madhusree, w odległym zakątku świata. Na malutkiej, zapomnianej niemal przez wszystkich, wyspie. To raj, którego próżno szukać nawet na mapach regionu – Teranezja. Tam właśnie ich rodzice, biolodzy, badają pewien gatunek motyli, który dość niepojętym i dziwnym trafem pozostał nieodkryty aż do dwudziestego pierwszego wieku.

Przez Indonezję przechodzi jednak fala wojny domowej, wywracając do góry nogami życie Prabira i Madhusree, nieodwołalnie kończąc ich idyllę. Mija dwadzieścia lat, a Prabira wciąż dręczy poczucie winy i odpowiedzialności za siostrę. Ta bowiem, nie słuchając rad brata, powraca na Teranezję, by kontynuować tam zapomnianą pracę rodziców. Chce rozwiązać zagadkę tajemniczych motyli, lecz okazuje się to zaledwie czubkiem góry lodowej…
Napotyka bowiem przedziwne rośliny i zwierzęta, tak odległe od wszelkich znanych i spokrewnionych z nimi gatunków, aż budzi to przekonanie, iż obserwowane u nich mutacje nie mogą być dziełem przypadku. Kierowany troską o Madhusree Prabir wyrusza na Teranezję w poszukiwaniu siostry… Witajcie na Teranezji, gdzie zabierze was Greg Egan, zdobywca m.in. nagrody Hugo, uważany za czołowego przedstawiciela SF lat 90.
Tagi: Greg Egan | Teranezja


Czytaj również

Teranezja
Rozdział 1
Diaspora
Ciężki kawałek kosmosu
- recenzja
Diaspora
- fragment

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.