» Wieści » Teoretycznie Możliwa Katastrofa - pierwszy klaps

Teoretycznie Możliwa Katastrofa - pierwszy klaps

14-07-2010 17:51 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Teoretycznie Możliwa Katastrofa - pierwszy klaps
W poprzednim tygodniu poznaliśmy odtwórców głównych ról w ekranizacji powieści Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa, a 12 lipca ruszyły zdjęcia do filmu. Prezentujemy komunikat prasowy producentów:

"W dniu dzisiejszym w Poznaniu rozpoczęły się zdjęcia do adaptacji bestsellera pt. Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa w reż. Wiktora Skrzyneckiego.

Film powstanie w oparciu o nowoczesne środki realizacyjne, będzie to pierwsza w Polsce tak spektakularna produkcja, dla dzieci i młodzieży.

Rozmach filmu jest olbrzymi, na pewno można porównywać go do zagranicznych superprodukcji. Film w dużej mierze będzie składał się z efektów specjalnych - jest to skala na miarę takich produkcji jak Harry Potter czy Spiderman. Nie ma w Polsce filmu dla dzieci i młodzieży, tak zaawansowanego technologicznie, nie będącego stricte animacją. Każda klatka filmu będzie wykonywana zaawansowanymi technologiami, podobnie jak w filmie Transformers.
- Daniel Markowicz, LightCraft


Pierwsze zdjęcia są kręcone w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. K. Marcinkowskiego przy ul. Bukowskiej 16 w Poznaniu. Przewidzianych jest 35 dni zdjęciowych. Kolejne zdjęcia realizowane będą w Pniewie, Czołpinie, Wilkowie, Radiówku, Warszawie oraz w Londynie.

W rola głównych bohaterów zobaczymy:
Felix - Kamil Klier (Lejdis, Pierwsza miłość, Na dobre i na złe),
Nika - Klaudia Łepkowska,
Net - Maciej Stolarczyk (Hania, Magiczne drzewo).
Scenariusz do filmu napisali: Rafał Kosik i Wiktor Skrzynecki, reżyserem został Wiktor Skrzynecki, a operatorem obrazu Grzegorz Kędzierski.

O filmie: Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, przeżywają niezwykłą podróż w czasie. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne, towarzyszy im Manfred - program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód przyjaciele napotykają wiele trudności, siła ich przyjaźni i ich zdolności pomogą im wyjść cało z największych opresji; Niesamowite przygody Felixa, Neta i Niki to propozycja dla miłośników połączenia realizmu i magii. W filmie podobnie jak w książce podkreślone będą takie wartości jak przyjaźń i rozwaga, a lekkomyślność i brak odpowiedzialności mogą się zakończyć Teoretycznie Możliwą Katastrofą.

Gatunek Filmu: Przygodowo-sensacyjny z elementami science-fiction i fantasy
Premiera Filmu: jesień 2011r.
Producent: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Koproducenci: Media Group, Lightcraft,
Dystrybutor: SyrenaFilms
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

O książce: Sprzedano ponad ćwierć miliona egzemplarzy całej serii. Książki cieszą się ogromną sympatią czytelników (liczne fun cluby i blogi), a także zostały docenione przez krytyków (dla dwóch pierwszych tomów główna nagroda literacka i tytuł Książki Roku 2005 Polskiej Sekcji IBBY - International Board on Books for Young People, liczne recenzje m.in. w Gazecie Wyborczej, w Rzeczpospolitej, Polityce, w Nowych Książkach, programach Tadeusza Górnego w TVP3 i Czesława Apiecionka w TVP2)."
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Powergraph
Tagi: Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa | Rafał Kosik


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Deckard
   
Ocena:
0
Pierwszy KALPS?
14-07-2010 21:16
malakh
   
Ocena:
0
;)
14-07-2010 22:40
Brzuzka1991
   
Ocena:
0
za te pieniądze chcą zrobić coś tak zaawansowanego jak HP i Transformersy ? To żart?
Nie spodziewał bym się niczego więcej, jak super komputera zbudowanego z pegazusa, statku kosmicznego z kartonu i UFO z gumy.
15-07-2010 13:36

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.