» Ten, który przychodzi ze świtem

Ten, który przychodzi ze świtem

Dodał: memnos

Ten, który przychodzi ze świtem
7.25
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 4
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Ten, który przychodzi ze świtem
Cykl: Koło Czasu
Tom: 4 cz. 2
Autor: Robert Jordan
Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska
Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Miejsce wydania: Poznań
Data wydania: 2005
Liczba stron: 572
Oprawa: miękka
Format: 115 x 183 mm
ISBN-10: 83-7298-766-1
Cena: 35,00 zł

Wznowienie drugiej części czwartego tomu sagi fantasy Koło Czasu (czyli Wschodzącego cienia), jednego z najwyżej ocenianych przez krytyków i najpopularniejszych wśród czytelników cykli powieściowych. Jej pierwszy tom opublikowano w roku 1992, jednak po wydaniu kolejnych po krótkim czasie seria ta stała się bestsellerem. Niewielu krytyków wróżyło pierwszej książce cyklu karierę i sensacyjny wprost sukces. Trzeba jednak przyznać, że zasłużyła nań wszelkimi walorami, jakich od tego typu powieści oczekują miliony miłośników tej odmiany fantastyki.

Robert Jordan to pseudonim. Autor cyklu fantasy Koło Czasu ukrywa swoją prawdziwą tożsamość. Jest Amerykaninem, a karierę pisarską zaczął od powieści historycznej.

Jego pierwsze utwory fantastyczne to kilka powieści (prawdopodobnie pięć, w tym jedna przeróbka scenariusza filmowego) o wspaniałym herosie Conanie.

Wydawało się, że Jordan powiększy rzeszę szeregowych wyrobników pióra. Okazało się jednak, że mierzy on nieco wyżej niż wielu jego kolegów. Oko świata, pierwsza księga cyklu Koło Czasu, wolno zyskiwała uznanie czytelników, znacznie lepsze notowania miała u krytyki. Ukazywały się kolejne tomy. Nagle jednak seria stała się niezwykle popularna. Pierwsze nakłady kolejnych tomów stawały się coraz wyższe. Czytelnicy zaczęli domagać się wznowienia początkowych tytułów. Opublikowana w 1996 roku siódma powieść została błyskawicznie bestsellerem zarówno w Ameryce, jak i Wielkiej Brytanii, a trzeba dodać, że chodzi tu o drogie wydanie w twardej oprawie. Panuje opinia, że każda kolejna książka w cyklu jest lepsza od poprzedniej.

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.