» Taniec ze smokami, część 2

Taniec ze smokami, część 2

Dodała: Magdalena 'Iman' Litwin

Tytuł: Taniec ze smokami cz. 2 (A Dance with Dragons)
Cykl: Pieśni Lodu i Ognia
Tom: 5, część 2
Autor: George R.R. Martin
Wydawca: Zysk i S-ka
Miejsce wydania: Poznań
Data wydania: 21 lutego 2012
Liczba stron: 760
Format: 125×185mm
ISBN-13: 978-83-7506-898-6
Cena: 45 zł

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna …

Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmierci. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć…

Tyrion Lannister, uciekłszy z Westeros, gdy wyznaczono nagrodę za jego głowę, również zmierza do Daenerys. Jego nowi towarzysze podróży nie są jednak obdartą bandą wyrzutków, jaką mogliby się wydawać, a jeden z nich może na zawsze pozbawić Daenerys praw do westeroskiego tronu…

Północy broni gigantyczny Mur z lodu i kamienia. Tam właśnie przed Jonem Snow, dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym lordem dowódcą Nocnej Straży, stanie najpoważniejsze jak dotąd wyzwanie. Ma bowiem potężnych wrogów nie tylko w samej Straży, lecz również poza nią, pośród lodowych istot mieszkających za Murem…

W czasie narastających niepokojów fale przeznaczenia nieuchronnie prowadzą bohaterów do największego ze wszystkich tańców…
Tagi: George R.R. Martin | Taniec ze smokami | Pieśni Lodu i Ognia


Czytaj również

Taniec ze smokami, część 2 - George R.R. Martin
O triumfie wodolejstwa nad akcją
- recenzja
Taniec ze smokami, część 1 - George R.R. Martin
Wstęp do kontynuacji rozwinięcia
- recenzja
Niebezpieczne kobiety
Madonny i ladacznice
- recenzja
Rycerz siedmiu królestw
Przed PLiO
- recenzja
Chodząc nędznymi ulicami - antologia
Chodząc nierównymi ulicami
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

~Fafnir

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Zysk i s-ka - [Proszę o powstrzymanie się od obraźliwego nazywania wydawnictwa – Scobin]... rozbijać książkę na dwie części specjalnie żeby zwiększyć zyski... brak słów.
30-11-2011 15:12
~Lisek

Użytkownik niezarejestrowany
    Taniec ze smokami
Ocena:
0
Fanfirze to sam autor tak podzielił sagę./ Reklamacja składaj do pana Martina. Szkoda, że obydwie części n ie są od razu wydane. Jednak ta przerwa między kolejnymi tomami jest zbyt długa.
02-12-2011 22:41
~Kapet

Użytkownik niezarejestrowany
    ...
Ocena:
0
Racja, to Martin podzielił książkę i zgadzam się to za długa przerwa pomiędzy wydaniami ! Ile można czekać na dalsze losy Siedmiu Królestw ?
03-12-2011 23:57
~Skeld

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Podzielił? Więc mnie ciekawi czemu angielskie wydanie ma 1040 (polska 640) stron i nie posiada żadnego opisu w stylu: "Part 1" Nie sądzę, żeby tłumaczenie zjadło 40% książki
04-12-2011 19:32
~Haieldeo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Skeld ma racje. W USA książka wydana została w całości. Tak więc Zysk i S-ka [obraźliwe określenia skasowane – Scobin].
05-12-2011 18:33
Scobin
    Od moderatora
Ocena:
0
Proszę o powstrzymanie się od używania obraźliwych określeń wobec wydawnictwa Zysk i jego działań. Następne komentarze zawierające takie określenia będą w całości kasowane.
05-12-2011 21:38
~Adelard

Użytkownik niezarejestrowany
    podzielili i tyle
Ocena:
0
Wydawca wyraźnie chciał jak najszybciej wydać i sprzeda 2 razy ten sam tytuł. Nie ma w tym nic obraźliwego :)
06-12-2011 16:55
~Noegon

Użytkownik niezarejestrowany
    Cierpliwie czekanie...
Ocena:
0
Tylko to Nam pozostaje, przyjaciele. Czekać, cierpliwie, każdego dnia i starać się nie myśleć o tej wciągającej sadze, bo przez to możemy tylko odczuć smutek. Jestem ciekaw dalszych losów bohaterów, a w szczególności Brandona i Rickona, a także Jona Snowa.
Pospieszcie się!
10-12-2011 18:51
~Koro

Użytkownik niezarejestrowany
    Arya
Ocena:
0
Taniec ze smokami został rozbity na 2 części przez polskiego wydawcę. Tutaj zaszło małe niepporozumienie. Niektórzy mówili o 2 częściach Tańca ze smokami, a niektórzy o Uczcie dla wron i Tańcu ze smokami, które podzielił Martin, a pierwotnie miały być jednym tomem... Ja już jestem po pierwszej części Tańca i jestem troszkę rozczarowany... mianowicie dlatego, że nie ma Aryi. Miało być wokół wszystkich bohaterów w wolnych miastach i na północy Westeros, a Arya gdzieś umknęła Martinowi chyba :/ To jest jedna z moich ulubionych postaci. No i mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe jak rzucę spoiler, ale motyw z młodym Aegonem wydaje mi się troszkę rzadki i taki na siłę. No i dziwna jest ta kolejność. Ja wiem, że na początku książki jest wytłumaczone, ale dziwi mnie, że w poprzedniej książce było opisane jak Sam popłynął z Aemonem i Goździk, i już jakiś czas byli na południu zanim skończyła się książka, a tu hop, pierwsze rozdziały nowej książki, a Sam z ekipą dalej jest na Murze, a wszystko widzimy oczyma Lorda Snowa o_O Mam nadzieję, że druga część będzie lepsza, gdzieś czytałem, że ma być wydane w pierwszym kwartale, a jeszcze gdzieś indziej, że ma się to jakoś nakładać z premierą drugiego sezonu serialu... czyli prawdopodobnie dopiero w kwietniu dowiemy się co dalej >.>
11-12-2011 22:50
~matius

Użytkownik niezarejestrowany
    @Koro
Ocena:
0
Koro czytałeś przedmowę tomu? I zakończenie poprzedniego? Przecież wyraźnie Martin napisał, że te dwa tomy dzieją się równolegle a nie po sobie, więc to zrozumiałe, że widzimy wyjazd Sama oczyma Jona. A po za tym o Aryii też nic już nie będzie, gdyż zamknął jej wątek w poprzednim tomie. Napisał wyraźnie, że zamiast robić jeden tom z opisem połowy przygód wszystkich bohaterów i drugi kończący te przygody woli napisać pierwszy z całością przygód połowy bohaterów i drugi z całością przygód reszty bohaterów. W "Uczcie... ". Lecz wydawnictwo, rzeczywiście leci sobie - tu padłoby prawdopodobnie obraźliwe stwierdzenie - dzieląc cały tom na 2 części ale to jest zrozumiałe gdyż komercja, rządzi tym światem i czemu nie zarobić więcej jak można :P. A zresztą jak ktoś się nie może doczekać zawsze może przeczytać po angielsku. Oby tylko Martin nie zwlekał tak z wydaniem następnego tomu jak to było ostatnio.
19-12-2011 02:43
~Kasik

Użytkownik niezarejestrowany
    @Koro, @matius
Ocena:
0
Arya będzie w Tańcu ze Smokami, jej rozdziały są chyba w drugiej połowie książki. Przeczytałam część po angielsku, bo nie mogłam się doczekać, teraz czytam polskie wydanie i jeszcze nie dobrnęłam do tych rozdziałów, ale są one tam na pewno: jeden jest zatytułowany The Ugly Little Girl.
Ale dzielenie 5 tomu na pół i wydanie go w taki sposób, a nie inny za takie pieniądze jest... Cóż... Ciśnie mi się pod palce jedynie obraźliwe stwierdzenie, niestety...
19-12-2011 19:46
~Sadhu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Moim zdaniem Taniec ze smokami t. 1 był nudny. Owszem były mocne momenty, ale tak naprawdę, to nic nie posunęło się do przodu. Daenerys siedzi w Meeren, Tyrion jest w podróży, na Murze zamuła praktycznie nic się nie zmieniło. Przeczytałem ponad 600 stron, a sytuacja jest niemal identyczna jak po ostatnim tomie.
Dobrze, że chociaż Bran dotarł na miejsce, ale później też była już nuda.

Najciekawszą postacią jest Fetor - Martin świetnie operuje naszymi emocjami, najpierw lubiliśmy Theona, później go nienawidziliśmy, później cieszyło nas że dostał za swoje, a teraz wzbudza naszą litość - pierwsza liga!

Mam nadzieję, że Martin zakończy wszystkie wątki w satysfakcjonujący sposób, bo na razie wszystko się mu rozmyło i zatrzymało w miejscu.
06-01-2012 13:26
~delims

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
dla mnie dzielenie tych książek na dwa tomy jest jak najbardziej logiczne, czytałem taniec ze smokami po angielsku i cóż cieżko jest zabrać ze sobą gzieś 1000 stronicową cegłe. A co do fabuły to w drugiej połowie ksiazki sie rozkreca,

[lekkopółśrednie spoilery poniżej – przyp. Scobina]

wysgępuje Arya, a nawet Cesarei i Jamie,

[koniec spoilerów]

a trzy ostatnie rozdziały poprostu niszczą mózg :) Szkoa że następna cześć bedzie dopiero za jakies 3 lata pewnie, chociarz Martin na swojej stronie opublikował już z niej jeden rozdział.
09-01-2012 01:44
Scobin
   
Ocena:
0
Pozwoliłem sobie dopisać ostrzeżenie o spoilerach w ostatnim komentarzu (sam autor nie mógłby tego zrobić, ponieważ podczas pisania nie był zalogowany). Nie wszyscy chcieliby już teraz wiedzieć, czyje rozdziały zobaczą w drugiej połówce V tomu. :)
09-01-2012 12:42
~Chris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A moim zdaniem dobrze jest wiedzieć, że II tom jest ciekawszy, tylko nie wiadomo kiedy on wyjdzie. A jeśli rzeczywiście się okaże, że Zysk i S-ka będzie czekało na serial to .......... trochę denerwujące mówiąc delikatnie.
10-01-2012 13:48
Scobin
   
Ocena:
0
A moim zdaniem dobrze jest wiedzieć, że II tom jest ciekawszy

Ta informacja jest jeszcze przed ostrzeżeniem o spoilerach. :)
10-01-2012 20:56
~michalp

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Zysk (nie jedyny na naszym "rynku" wydawniczym) jak zwykle maksymalizuje zyski minimalnym nakładem pracy. Na wakacje pewnie dostaniemy "specjalną" edycję (np. w twardej) oprawie, żeby drugi raz wyciągnąc od Nas kasę. Dziwne, że za granicą można wydawać książki we wszystkich edycjach jednoczesnie od wyboru do koloru: okładka miękka (dla sporadycznie czytających), twarda (dla fanów), e-book. No tak zapomniałem u nas się nie da bo przecież ... koszty... , które i tak w ostatecznym rozrachunku ponosi czytelnik zainteresowany kupnem.
18-01-2012 09:15
~tomar21

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
To że Taniec ze Smokami jest podzielony na dwie części mnie nie denerwuje.
Bo to nic w porównaniu z tym ile przyjdzie czekać na pozostałe części Pieśni Lodu i Ognia.
31-01-2012 11:15
~boogi

Użytkownik niezarejestrowany
    moze i nie
Ocena:
0
może Zysk i s-ka nie jest odpowiedzialny za podział na 2 tomy za to odpowiada za fatalne przełożone na język polski i to jest fakt bolesny
23-02-2012 21:01
~Kasik

Użytkownik niezarejestrowany
    Taniec tańców
Ocena:
0
W trakcie poszukiwania na Amazon blu-raya z serialem widziałam Taniec po angielsku podzielony na pół tak samo jak nasz i w takich samych okładkach, więc może faktycznie Zysk za to nie odpowiada. Ciekawe, czy tamto wydanie miało tak samo słabiutki papier...

Odnośnie uwagi boogi o tłumaczeniu i jego jakości.
Może to trochę i spoiler, więc uwaga! Coś na kształt spoilera!
Dlaczego koń Jaime'a nazywa się Chwała...? Chwałę on już przecież miał, w wielu turniejach ją zyskał. To honoru mu brakowało...

Eh, taka drobnostka, a jakoś mi przeszkadza :)
26-02-2012 19:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.