» Sztuka i duch Diuny

Sztuka i duch Diuny

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Sztuka i duch Diuny
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Sztuka i duch Diuny
Autor: Tanya Lapointe
Wydawca: Rebis
Data wydania: 6 grudnia 2022
Liczba stron: 240
Oprawa: twarda
Format: 279 x 250 mm
ISBN-13: 978-83-8188-618-5
Cena: 199 zł

Zanurz się w świecie Diuny Denisa Villeneuve’a i  wyrusz razem z nim w niesamowitą twórczą podróż, która doprowadziła do przeniesienia na wielki ekran kultowego dzieła Franka Herberta.

"Diuna", klasyczna powieść fantastyczno-naukowa Franka Herberta, została odtworzona jak nigdy wcześniej w zapierającej dech adaptacji filmowej dokonanej przez  reżysera Denisa Villeneuve’a ("Blade Runner 2049, Nowy początek"). Teraz dzięki "Sztuce i duchowi Diuny", oficjalnemu przewodnikowi po historii produkcji tego niecierpliwie wyczekiwanego wydarzenia kinematograficznego, jej miłośnicy mogą stać się uczestnikami tej wyprawy.

Ta wizualnie oszałamiająca,  napisana przez producentkę wykonawczą Tanyę Lapointe, eksploracja procesu tworzenia filmu daje niezrównany wgląd w genezę owego przedsięwzięcia – poczynając od imponujących projektów scenograficznych środowisk, w których toczy się akcja, i żyjących tam stworzeń, po wspaniałe pomysły kostiumów i olśniewające specjalne efekty cyfrowe. "Sztuka i duch Diuny" zawiera też udzielone na prawach wyłączności wywiady z głównymi członkami obsady i ekipy filmowej, w tym z Denisem Villeneuve’em, Timothée Chalametem, Rebeką Ferguson, Oscarem Isaacem i wieloma innymi, przedstawiającymi wyjątkowo szczery opis kręcenia tego niezwykle ambitnego dzieła w międzynarodowej obsadzie.

Ukazując wizjonerskie podejście do adaptacji klasycznej powieści Franka Herberta, "Sztuka i duch Diuny" jest niezastąpionym wprowadzeniem do filmowego arcydzieła.

Tagi: Sztuka i duch Diuny | Tanya Lapointe

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.