» Świat bez bohaterów

Świat bez bohaterów

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Świat bez bohaterów
7.00
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Świat bez bohaterów - Poltergeist patronem
Tytuł: Świat bez bohaterów
Cykl: Pozaświatowcy
Tom: 1
Autor: Brandon Mull
Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Wydawca: MAG
Data wydania: 20 lutego 2013
Liczba stron: 544
Format: 135x202 mm
Cena: 35 zł

Jason Walker często marzy, żeby życie stało się odrobinę mniej przewidywalne – aż do dnia, kiedy codzienne obowiązki w zoo sprawiają, że Jason przenosi się z basenu hipopotama do dziwnego świata, któremu grozi niebezpieczeństwo.

Lyrian to miejsce pełne niebezpieczeństw i wyzwań – nie przypomina niczego, z czym Jason zetknął się do tej pory. Ludzie żyją tu w strachu przed nikczemnym czarnoksiężnikiem i cesarzem w jednej osobie, Maldorem. Dzielni ludzie, którzy kiedyś przeciwstawiali się Maldorowi, zostali przekupieni lub złamani, zostawiając po sobie królestwo, w którym górę wzięły strach i podejrzliwość.

W poszukiwaniu drogi do domu Jason spotyka Rachel, która także została w tajemniczy sposób ściągnięta z naszego świata do Lyrianu. Jason i Rachel wplątują się w misję, mającą na celu złożenie w całość słowa mocy, które może zniszczyć cesarza, i dowiadują się, że muszą uratować ten świat pozbawiony bohaterów, jeżeli chcą mieć jakąś szansę powrotu do domu.
Tagi: Pozaświatowcy | Świat bez bohaterów | Brandon Mull


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~Łędina

Użytkownik niezarejestrowany
    Świat bez bohaterów
Ocena:
0
Podróżując z Jasonem i Rachel przez Lyrian, w poszukiwaniu sylab Słowa, które ma zniszczyć władzę tyrana, bawiłam się świetnie. Książka nie jest do końca pozbawiona brutalności, jeżeli jednak się ona pojawia, to jest to nic głębszego. Często dosłowne problemy, które dotyczą bohaterów na dłuższą metę, bardziej dotyczą psychiki niż rozlewu krwi, jak ma to miejsce w innych pozycjach tego wydawnictwa. Wszystko zostało stworzone dla dobrej zabawy, z myślą o młodszych czytelnikach. Bez zmyślnego zadawania bólu, bez erotyki, całkowicie bezpiecznie i z umiarem. Serdecznie polecam młodzieży, jak i starszym odbiorcom. "Świat bez bohaterów" może zająć miejsce na półce obok: "Harry'ego Pottera", "Opowieści z Narni", "Xanth", Percy Jacksonie i Bogach Olimpijskich", gdyż seria jest po prostu skazana na sukces!
28-02-2013 12:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.