» Wieści » Surrealistyczny thriller od autora Dworca Perdido

Surrealistyczny thriller od autora Dworca Perdido

22-01-2018 14:24 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Surrealistyczny thriller od autora Dworca Perdido

Dziś nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się najnowsza książka autorstwa Chiny Mieville'a, zatytułowana Ostatnie dni Nowego Paryża.

Opis:

Surrealistyczny thriller o wojnie, której nigdy nie było i o próbie przetrwania w mieście po niewyobrażalnym kataklizmie


Rok 1941. W ogarniętej wojennym chaosem Marsylii zjawia się Jack Parsons, amerykański inżynier i adept sztuk tajemnych. W kryjówce antynazistowskiej organizacji spotyka członków ruchu oporu, w tym André Bretona, czołowego teoretyka surrealizmu. Podczas dziwnych gier towarzyskich rozgrywanych przez niepokornych dyplomatów, wygnanych rewolucjonistów i awangardowych twórców Parsons za pomocą swego wynalazku odnajduje i gromadzi nadzieję. A jednak wbrew intencjom doprowadza do uwolnienia mocy zrodzonej ze snów i koszmarów, zmieniając losy wojny i świata na zawsze.


Rok 1950. Thibaut, samotny bojownik surrealistów idzie ulicami nawiedzonego Paryża, gdzie naziści i członkowie ruchu oporu zmagają się w ciągłym konflikcie, a po ulicach przechadzają się żywe obrazy i manifestacje tekstów literackich, a także istoty z głębi piekieł. Aby wydostać się z miasta, musi połączyć siły z Sam, amerykańską fotografką, próbującą utrwalić obraz zrujnowanego Paryża, a oboje znajdą sprzymierzeńca w postaci enigmatycznego symbolu łączącego w sobie przypadek i bunt: wyrafinowanego trupa.

Tytuł: Ostatnie dni Nowego Paryża
Autor: China Miéville
Tłumaczenie: Krystyna Chodorowska
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: Dzisiaj
Liczba stron: 203
Oprawa: miękka
Format: 135x205 mm
ISBN-13: 978-83-8116-233-3
Cena: 32,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: China Miéville


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.