» Straż

Straż

Dodała: Magdalena 'Iman' Litwin

Straż
3.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Straż - Poltergeist patronem
Tytuł: Straż (The Named)
Cykl: Strażnicy Veridianu
Tom: 1
Autor: Marianne Curley
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Wydawca: Jaguar
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 4 maja 2011
ISBN-13: 978-83-7686-047-3
Cena: 35,99 zł

Ethan miał zaledwie cztery lata, kiedy została zamordowana jego starsza siostra, Sera. Teraz, dwanaście lat później, Ethan prowadzi podwójne życie. Z jednej strony jest zwyczajnym uczniem liceum w australijskim mieście Angel Falls. Z drugiej – niezwykle utalentowanym agentem organizacji nazywanej Strażą – strażnikiem czasu, którego misją jest chronienie historii. Nie wolno dopuścić, aby samolubna, nieobliczalna potęga zmieniła bieg przeszłych wydarzeń, aby w przyszłości ugruntować swoją władzę. Tymczasem jednak Ethana spotyka zaszczyt, połączony z wielką odpowiedzialnością: zadanie wyszkolenia nowej Strażniczki. Gdyby jeszcze nie była młodszą siostrą jego byłego najlepszego przyjaciela…

Isabel prawie już zapomniała o chłopaku, w którym podkochiwała się jako dziecko. Nie widziała go od czasów, kiedy pokłócił się z jej bratem. Oczywiście o dziewczynę, piękną Rochelle, która wybrała Matta zamiast Ethana! Ale to nie ma znaczenia – Ethan i tak nie zauważa istnienia Isabel… Aż do dnia, kiedy przypadkowe zdarzenie postawiło jej świat na głowie. Czy to początki choroby psychicznej, czy też naprawdę ma jakieś dziwne moce? I co ma znaczyć to, że Ethan nagle szuka jej towarzystwa?

W pierwszym tomie trylogii Marianne Curley wraz z bohaterami wkraczamy do świata ukrytego wewnątrz naszego świata. Do rzeczywistości podróży w czasie i walki Porządku z Chaosem. Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem? Co oznaczają słowa starożytnego proroctwa? Gdzie znajduje się starożytne miasto Veridian, kryjące sekrety dawno zaginionej cywilizacji?
Tagi: Straż | Marianne Curley | Strażnicy Veridianu


Czytaj również

Straż - Marianne Curley
Typowo-nietypowa pierwsza część
- recenzja

Komentarze


~Trele morele

Użytkownik niezarejestrowany
    Sympatyczna książka.
Ocena:
0
Nie, sympatyczna, to nie jest prawidłowe określenie na tę książkę. Fantastyczna - jak najbardziej. I dosłownie i w przenośni. To na pewno książka, która na długo zostaje w pamięci, zaraz po skończeniu pierwszej, chce się zabrać za czytanie kolejnej. Ale niestety - trzeba poczekać do września.
11-08-2011 23:18
~avers

Użytkownik niezarejestrowany
    Świetna
Ocena:
0
W swoim gatunku - soft fantasy - to naprawdę dobra książka. Chociaż nie ma w niej jakże popularnych ostatnio wampirów. I może to jest jej najmocniejszy atut. Świetnie skonstruowana fabuła. Wielowymiarowi, różnorodni bohaterowie. Żaden z nich nie jest tylko dobry lub tylko zły. Są naprawdę fajnie narysowani. Dzięki temu wszystkiemu książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie.
03-09-2011 23:28
~Lamora

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Okładka nie zachęca do sięgnięcia po książkę. Jest taka, hm, dziecinna. Ale sama książka - to już zupełnie inny poziom. Również przeznaczona dla raczej młodszego czytelnika. Ale ja - dorosła - chętnie się w nią zatopiłam. Naprawdę polecam wszystkim wielbicielom paranormal-romance.
03-10-2011 00:15
~Smerfetka

Użytkownik niezarejestrowany
    Niezapomniana
Ocena:
0
Ta książka jest najlepszą książką jaką przeczytałam. Choć o następnych częściach też nie da rady zapomnieć, o tej najtrudniej zapomnieć.
Polecam wszystkim.
30-01-2012 23:10

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.