» Wieści » Stalowy Szczur powróci na półki księgarni

Stalowy Szczur powróci na półki księgarni

20-01-2023 06:06 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Stalowy Szczur powróci na półki księgarni

Wydawnictwo Vesper poinformowało, że w 2024 roku powinno ukazać się jego nakładem wznowienie kultowej serii science fiction o Stalowym Szczurze autorstwa zmarłego w 2012 roku Harry'ego Harrisona.

Informacja prasowa:

Kolejny autor jaki pojawi się w naszej serii "Wymiary" to Harry Harrison. Zmarły w 2012 roku autor należy do jednych z najbardziej znanych (a zarazem najbardziej płodnych) pisarzy science fiction. Sławę przyniosła mu sfilmowana w 1973 roku powieść "Przestrzeni! Przestrzeni!", a także dwa cykle powieściowe: "Planeta śmierci" oraz seria o "Stalowym Szczurze".

I właśnie tę ostatnią chcielibyśmy przypomnieć polskim czytelnikom. Stalowy Szczur to przydomek Jamesa Bolivara DiGriza, znanego także jako Śliski Jim. DiGriz to kosmiczny awanturnik, oszust i złodziej. Obdarzony charyzmą, inteligencją i nieprzeciętnym poczuciem humoru, mistrz sztuk walki, ekspert w dziedzinie kamuflażu. Licząca 12 powieści seria swój początek miała w 1961 roku, kiedy to ukazał się "Stalowy Szczur", jednak my wydawać będziemy serię chronologicznie - w kolejności zdarzeń.

Na pierwszy ogień pójdą 3 powieści, które wydamy w omnibusie, w skład którego wejdą: "Narodziny Stalowego Szczura", "Stalowy Szczur idzie do wojska" oraz "Stalowy Szczur śpiewa bluesa".

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Seria o Stalowym Szczurze to literatura rozrywkowa, przygodowa, w której doprawiona sporą dawką satyry i absurdu akcja pędzi na złamanie karku, a zwroty akcji nie pozwalają na odłożenie książki choćby na moment.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Vesper
Tagi: Harry Harrison | Wymiary | Narodziny Stalowego Szczura | Stalowy szczur


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.