» Wieści » Spotkanie z autorką Pieśni o Achillesie i Kirke zapowiedziane

Spotkanie z autorką Pieśni o Achillesie i Kirke zapowiedziane

16-07-2021 20:39 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Spotkanie z autorką Pieśni o Achillesie i Kirke zapowiedziane

We wtorek 20 lipca o godzinie 18:00 na profilu FB Empiku odbędzie się spotkanie online z Madeline Miller, autorką wydanej w ubiegłym miesiącu przez Wydawnictwo Albatros powieści Pieśń o Achillesie.

Informacja prasowa:

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Premiera online, naszym gościem będzie Madeline Miller, autorka książki „Pieśń o Achillesie” (Wydawnictwo Albatros). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

 

Pod lśniącą zbroją bohatera kryje się człowiek z krwi i kości. W historii Achillesa obok okrucieństwa i siły jest miejsce na miłość i poświęcenie.
Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo dopełni się wtedy, kiedy zginie.
Zapowiedź tej tragedii nie opuszcza go ani na krok, lecz Achilles nie żyje w jej cieniu. Jest najpiękniejszym, najsilniejszym i najbardziej utalentowanym synem Grecji, złotym dzieckiem, które z czasem przeistacza się w największego bohatera swoich czasów.

Patroklosowi brakuje tego wszystkiego, co ma Achilles. Jest wygnańcem – dziwnym, słabym i nic nieznaczącym. A jednak pewnego dnia między chłopcami zadzierzga się nić przyjaźni…

Kiedy po latach Grecję obiega wieść o porwaniu do Troi pięknej Heleny, Achilles, uwiedziony obietnicą nieśmiertelnej sławy, z innymi bohaterami gotuje się do walki. Razem z nim rusza Patroklos. Jeszcze nie wiedzą, że na polach pod Troją los upomni się o swoje – niezależnie od prób, które podejmą, aby go oszukać.
To opowieść o bogach, królach, nieśmiertelnej sławie i ludzkich uczuciach.

Debiut literacki autorki niezapomnianej "Kirke".
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydarzenia
Tagi: Pieśń o Achillesie | Madeline Miller


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.