» Wieści » Spotkanie z Anną Kańtoch w Opolu

Spotkanie z Anną Kańtoch w Opolu

21-11-2019 21:36 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Spotkanie z Anną Kańtoch w Opolu

25 listopada o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu (Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4) odbędzie się spotkanie z Anną Kańtoch, które zostanie poświęcone premierze jej najnowszego thrillera, zatytułowanego Pokuta.

Informacja prasowa:

We wrześniu 1986 roku brutalne morderstwo wstrząsnęło niewielką nadmorską miejscowością. Na plaży znaleziono zwłoki młodej dziewczyny, Reginy Wieczorek. Miała dziewiętnaście lat i żadnych wrogów. Na szczęście szybko udało się znaleźć winnego. Tak przynajmniej sądzi milicja. Tymczasem pewnego listopadowego dnia na komisariacie pojawia się Jan Kowalski. Twierdzi, że zabił nie tylko Reginę, ale także pięć innych kobiet. Pozbawiał je życia z niezwykłą dla seryjnego mordercy regularnością – co siedem lat jedną. Milicja staje przed zagadką: kim jest Jan Kowalski, bezwzględnym zbrodniarzem czy szaleńcem? Czy to możliwe, że od ponad trzydziestu lat nikt nie zauważył grasującego w okolicy mordercy? Co naprawdę spotkało Reginę i gdzie są inne ofiary Kowalskiego? I kim jest tajemniczy mężczyzna, który obiecuje młodym dziewczynom nowe życie, jeśli poświęcą to, co dla nich najcenniejsze?

 

Anna Kańtoch – choć pochodzi z fantastycznego świata, w ostatnich latach stała się rasową kryminalistką. Jej książki są gęste, mrok krzepnie, intryga wciąga jak rojst. Język często zaciąga długi w lirycznych rejonach. Nienaganna narracja, powoli narastające tempo, obyczajowy sznyt – to z pewnością znaki rozpoznawcze pisarki. U autorki Wiary ludzie mogą mieć szare twarze w kolorze popiołu wygarniętego z pieca. Mogą też patrzeć na innych jak w lustro i nie móc znieść tego, co ujrzeli. Ale czytelnicy brną dalej, wciąż czekając na więcej.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: MBP w Opolu
Tagi: Anna Kańtoch


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.