» Wieści » Spotkanie online z Tomaszem Kołodziejczakiem zapowiedziane

Spotkanie online z Tomaszem Kołodziejczakiem zapowiedziane

01-09-2021 21:57 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Spotkanie online z Tomaszem Kołodziejczakiem zapowiedziane

2 września o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie online z Tomaszem Kołodziejczakiem, poświęcone premierze jego najnowszej książki – zbioru opowiadań Skaza na niebie

Szczegółowe informacje

 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie online z Tomaszem Kołodziejczakiem! Jedną z najciekawszych osobowości polskiej fantastyki i komiksu - pisarzem, wydawcą, promotorem kultury.
Literacko debiutował w 1985 roku, opublikował sześć powieści i kilkadziesiąt opowiadań. Był siedmiokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla (w tym za opowiadania "Piękna i graf" i "Czerwona mgła" z cyklu Ostatnia Rzeczpospolita), a otrzymał ją w roku 1996 za powieść "Kolory Sztandarów", z cyklu Dominium Solarne. Laureat nagrody im. Papcia Chmiela za zasługi dla komiksu w Polsce. Dwukrotnie nominowany do nagrody im. Jerzego Żuławskiego w 2010 za powieść „Czarny horyzont”, oraz w 2015 za "Białą Redutę".
Członek legendarnej literackiej grupy Klub Tfurcuf.
W pierwszej połowie lat 90-tych organizował konwenty, prowadził programy o popkulturze w radiu i telewizji, pisał felietony i recenzje dla miesięcznika „Feniks”. Był redaktorem naczelnym „Magii i Miecza”, na łamach którego stworzył także system rpg „Strefa Śmierci”. Wydawał własne pismo prezentujące polską SF – „Voyager”.
Od 1995 roku związany z wydawnictwem Egmont, wydającym najważniejsze i najpopularniejsze dzieła polskiego i światowego komiksu. Sam pisał scenariusze komiksowe dla Przemysława Truścińskiego (ilustratora cyklu „Ostatnia Rzeczpospolita”), Krzysztofa Kopcia, Zbigniewa Kasprzaka, Vicara.
Za działalność wydawniczą i fanowską został wyróżniony m.in. odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 r. za zasługi na rzecz rozwoju kultury i za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski został uhonorowany medalem Złoty Krzyż Zasługi.
Interesuje się polityką, astronomią, historią, grami planszowymi. Grał w III lidze koszykówki w zespole AZS Politechnika Warszawska. Jest żonaty, ma dwie córki. Słucha ciężkiego rocka i poezji śpiewanej.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Pietroszyn (@coś na półce)

W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.
Transmisja ze spotkania będzie dostępna na
https://www.facebook.com/fabryka

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydarzenia
Tagi: Skaza na niebie | Tomasz Kołodziejczak


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.