» Wieści » Ślepowidzenie i Echopraksja w nowym wydaniu

Ślepowidzenie i Echopraksja w nowym wydaniu

22-07-2020 21:22 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Ślepowidzenie i Echopraksja w nowym wydaniu

Wydawnictwo Mag poinformowało, że na początku sierpnia ukaże się jego nakładem Ognisty deszcz, wydanie zbiorcze dwóch powieści science fiction Petera Wattsa, czyli Ślepowidzenia oraz Echopraksji.

Zapowiedź:

W skład książki wchodzą „Ślepowidzenie" i „Echopraksja".
13 lutego 2082. Pierwszy kontakt. Sześćdziesiąt dwa tysiące obiektów nieznanego pochodzenia nurkuje w ziemską atmosferę, tworząc idealną siatkę spadających gwiazd, które spalając się, krzyczą na wszystkich radiowych częstotliwościach. Na Ziemię nie dociera nawet okruch popiołu. Trzysta sześćdziesiąt stopni globalnej obserwacji -- ktoś sobie po prostu pstryknął nasze zdjęcie. A potem... nic. Lecz z głębi kosmosu dochodzą szepty. Coś tam gada, ale nie do nas. Ziemia wysyła dwa statki, aby odkryły, skąd przybyli ci goście. Tezeusz i Korona cierniowa. Jeden wyrusza na ciemne rubieże Pasa Kuipera, drugi do serca Układu Słonecznego. Już ich załogę z trudem daje się określić mianem ludzkiej -- a tego z czym się mierzą, na pewno nie.


"Popis siły, na zawsze przedefiniowujący motyw Pierwszego Kontaktu"
Charles Stross.


"Jeśli macie przeczytać w tym roku tylko jedną książkę science fiction, niech to będzie ta! (...) Przyćmiewa całą resztę tego gatunku (...) i zasługuje na zgarnięcie Clarke'a, Hugo, Nebuli, BSFA i wszystkich innych nagród, do których może startować. Jest poza skalą (...) zajebista po prostu!"
Richard Morgan


"Mistrzowska fantastyka -- inteligentna, mroczna i chwytająca za gardło od pierwszej strony"
Neal Asher

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Mag
Tagi: Peter Watts | Ślepowidzenie | Ognisty deszcz


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.