» Ślepe stado

Ślepe stado

Dodała: Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler

Ślepe stado
8.00
6.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Ślepe stado - Poltergeist patronem
Tytuł: Ślepe stado (The Sheep Look Up)
Autor: John Brunner
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Wydawca: Mag
Data wydania: 3 lutego 2016
Liczba stron: 464
Oprawa: twarda
Seria wydawnicza: Artefakty
ISBN-13: 978-83-7480-633-6
Cena: 39,00 zł

Ta powieść, od lat uznawana za klasyczną, jest dramatycznym i proroczym spojrzeniem na przyszłe skutki niszczenia ziemskiego środowiska. W tym koszmarnym świecie powietrze zatrute jest tak bardzo, że powszechnie używa się masek filtracyjnych. Rośnie śmiertelność noworodków i wygląda na to, że każdy człowiek na coś choruje. Woda jest zatruta, a tę z kranu pije tylko biedota. Władza praktycznie nie funkcjonuje, a korporacje dorabiają się na filtrach do wody, maskach i organicznej żywności.
Działacz ekologiczny, Austin Train, musi się ukrywać. Trainiści - ruch ekologiczny, czasami posuwający się do terroryzmu - chcą, by im przewodził. Władze chcą go aresztować, a najchętniej stracić. Media chcą mieć igrzyska. Wszyscy coś dla niego planują, Train jednak ma swój własny plan.

"Najlepsza powieść Brunnera, jaką dotąd czytałem. (…) Wspaniale rozplanowana i dramatyczna. Prawdziwe dzieło sztuki!". - James Blish

"Moim zdaniem, a argumentów mam wiele, jest to bezsprzecznie najlepsza powieść science fiction wszech czasów". - John Grant, współwydawca "The Encyclopedia of Fantasy"

Tagi: Ślepe stado | John Brunner


Czytaj również

Ślepe stado
Jak owce we mgle
- recenzja
Ślepe stado
- fragment
Na fali szoku
Jutro spotkało dziś
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.