» Wieści » Sierpień z Lemem

Sierpień z Lemem

16-07-2021 22:44 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Sierpień z Lemem

W przyszłym miesiącu za sprawą Wydawnictwa Literackiego do sprzedaży trafi Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią książki.

Zapowiedź:

Piętnaście najlepszych opowiadań mistrza literatury science fiction!

Top fifteen. Najlepsze z najlepszych. Piętnaście prezentowanych tu opowiadań Stanisława Lema wybranych zostało w drodze plebiscytu wśród czytelników, z udziałem samego autora oraz wybitnego lemologa i krytyka literackiego, Jerzego Jarzębskiego, którzy wskazali swoje ulubione teksty.

Wszystkie opowiadania ułożono według miejsca zajmowanego w czytelniczym rankingu, który zadecydował o pozycji trzech pierwszych utworów. Są to: Simon Merril: „Sexplosion“, Trzej elektrycerze i Alistar Waynewright: „Being Inc.“. Im dalej w spisie treści, tym większa stosunkowo rola pisarza i krytyka w ich doborze.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Jedno jest pewne - teksty pochodzące z różnych cykli i tomów zebrane obok siebie brzmią jeszcze mocniej i pełniej. To utwory nadal żywe, pełne fantastycznych pomysłów, groteskowego humoru, nieoczekiwanych rozwiązań fabularnych i głębokich podtekstów filozoficznych.

Tytuł: Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników
Autor: Antologia
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 11 sierpnia 2021
Liczba stron: 528
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-08-07430-5
Cena: 54,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.