Arkady Saulski, Czerwony Lotos
» Septimus Heap: Zakazana Magia

Septimus Heap: Zakazana Magia

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Septimus Heap: Zakazana Magia
7.33
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Septimus Heap: Zakazana Magia (Septimus Heap: Magyk)
Cykl: Septimus Heap
Tom: 1
Autor: Angie Sage
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Autor ilustracji: Mark Zug
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: listopad 2006
Liczba stron: 480
Oprawa: miękka
Format: 140 x 200 mm
ISBN-10: 83-60010-09-9
Cena: 34,90 zł

Uwaga Harry! Nadchodzi nowy młody czarodziej.
Pierwsza książka z nowego pasjonującego cyklu autorstwa Angie Sage, zabiera czytelników w niezwykłą podróż pełną dziwacznych postaci, magicznych uroków, mikstur i zaklęć. Zakazana Magia to oryginalna opowieść o utracie i odzyskaniu tożsamości, książka zabawna i pełna ciepła.

Debiutancka powieść Angie Sage otwiera cykl książek o Septimusie Heapie, siódmym synu siódmego syna, obdarzonym nadzwyczaj magicznymi zdolnościami.
Jego ojciec Silas Heap, który wracając do domu znalazł w śniegu nowo narodzoną dziewczynkę, dowiaduje się, że mały Septimus zmarł tuż po urodzeniu. Wkrótce po tych wydarzeniach Marcia, nowo mianowana Czarodziejka Nadzwyczajna, nakazuje Silasowi, aby wychował znajdę jak własne dziecko. Przybrani rodzice nazywają dziewczynkę Jenna. Prawdziwe pochodzenie dziewczynki szybko wychodzi na jaw. Wścibska właścicielka gospody rozpowiada, jakoby królowa została zamordowana, a mała królewna zaginęła.
Następnie historia przeskakuje o dziesięć lat do przodu. Zły czarodziej, DomDaniel rozsyła szpiegów, by odnaleźli zaginione dziecko, którego istnienie uniemożliwia mu całkowite przejęcie władzy.
Ścigani przez Łowcę, Jenna i jej przyjaciele po dramatycznej ucieczce przez zdradliwe Mokradła Marram, znajdują schronienie u ciotki Zeldy.
Do trzymającej w napięciu akcji autorka wprowadza kilka wątków pobocznych i szereg epizodycznych postaci charakterystycznych. Niezwykłym urokiem i odwagą odznacza się szczur pocztowy Stanley, zaś Bagniak, wierny i oddany przyjaciel ciotki Zeldy, znakomicie daje sobie radę z Bagiennymi Skrzatami, wiodąc uciekinierów poprzez mglisty haar, krętymi kanałami mokradeł.

"Niepodważalnym walorem powieści jest ogromne bogactwo wyrazistych, zapadających w pamięć bohaterów, osadzonych w pieczołowicie wykreowanym i dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach, a także pełnym niepowtarzalnego klimatu świecie. Świecie, przesyconym magią, tą dobrą, która jest zakazana i tą oficjalną, sięgającą najmroczniejszych zakamarków Drugiej Strony."
Publishers Weekly

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.