» Wieści » Science fiction od IX zapowiedziane

Science fiction od IX zapowiedziane

|

Science fiction od IX zapowiedziane

Wydawnictwo IX poinformowało, że w trakcie odbywającego się w dniach 15-17 września w Toruniu Coperniconu będzie można nabyć przedpremierowo Lagrange. Listy z Ziemi, powieść science fiction, której autorem jest Istvan Vizvary – zachęcamy do zapoznania się z jej zarysem fabuły.

Zapowiedź:

Rok 2069. Katastrofa ekologiczna pozbawiła człowieka złudzeń o panowaniu nad Ziemią. Jednak marzenia o kolonizacji planet wokół innych gwiazd wciąż żyją. ESS „Steropes” udaje się z trzyosobową załogą w próbny rejs w okolice Saturna, aby przy pomocy myślorostu Plejone zbadać oceany jego księżyców i starą, opuszczoną stację kosmiczną. Szybko jednak test nowych technologii zmienia się w próbę dla człowieka, a nieznane, które zdawało się czekać dopiero w gwiazdach, okazuje się czaić tuż za progiem.
Czy prawda istnieje, czy może zawsze jest tylko opowieścią? Czy skutek może poprzedzać przyczynę? Czy człowieczeństwo jest przekleństwem czy błogosławieństwem. I jeszcze: czy szept może być purpurowy?

Lagrange. Listy z Ziemi to absolutnie zaskakująca powieść łącząca w sobie ducha klasyki SF z postmodernistyczną formą, która sprawia, że czytelnik jeszcze intensywniej odczuwa spotkanie z NIEZNANYM.

Istvan Vizvary: Łodzianin, rocznik 1975. Z wykształcenia matematyk, zawodowo inżynier oprogramowania. Interesuje się filozofią i naukami przyrodniczymi. Autor opowiadań science fiction i weird fiction publikowanych w magazynie Nowa Fantastyka i antologiach. W 2017 opublikował powieść "Vivo".

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa IX
Tagi: Lagrange. Listy z Ziemi | Istvan Vizvary


Czytaj również

Science fiction po polsku - antologia
Solidność ponad wszystko
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.