» Wieści » Saga zielonych kości zwizualizowana

Saga zielonych kości zwizualizowana

14-03-2023 10:01 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Saga zielonych kości zwizualizowana

Od kilku dni w księgarniach możemy znaleźć Miasto Jadeitu, wydaną przez Maga powieść fantasy autorstwa Fondy Lee, a już teraz studio Dark Crayon zaprezentowało projekty okładek kolejnych dwóch tomów rozpoczętego tą książką cyklu: Wojny o Jadeit oraz Dziedzictwa Jadeitu. Pierwszy z nich ma trafić do sprzedaży w czerwcu, a drugi – pod koniec 2023 roku.

Oto zarys fabuły serii:

W Mieście jadeitu – powieści, która zdobyła nagrodę World Fantasy – konkurencyjne klany rywalizują ze sobą o honor i władzę w fantastycznej metropolii zainspirowanej kulturą azjatycką. 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Jadeit jest krwią podtrzymującą życie wyspy Kekkon. Wydobywano go, handlowano nim, kradziono go i zabijano dla niego już od stuleci. Od równie dawna honorowi wojownicy zielonej kości, jak rodzina Kaulów, wykorzystują go do zwiększania swych magicznych możliwości i obrony wyspy przed cudzoziemskim najazdem. 

Teraz jednak wojna się skończyła i nowe pokolenie Kaulów musi walczyć o władzę nad tętniącą życiem stolicą Kekonu.  Są zainteresowani jedynie obroną własnej rodziny, kontrolą nad rynkiem jadeitu oraz panowaniem nad należącymi do nich dzielnicami. Starodawne tradycje nie grają wielkiej roli w tym zmieniającym się szybko kraju. 

Gdy pojawia się nowy potężny lek pozwalający wszystkim, nawet cudzoziemcom, nosić jadeit, długotrwała rywalizacja między klanami Kaulów i Aytów przeradza się w otwartą wojnę. Jej wynik rozstrzygnie o losie wszystkich zielonych kości oraz całego Kekonu.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB Dark Crayon
Tagi: Fonda Lee | Miasto Jadeitu


Czytaj również

Komentarze


Aesthevizzt
   
Ocena:
0

W pierwszej chwili pomyślałem, że chodzi o jakiś zestaw kostek ;)

14-03-2023 17:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.