» Rycerz lata

Rycerz lata

Dodał: lemon

Rycerz lata
8.5
8.75
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Rycerz lata - Poltergeist patronem
Tytuł: Rycerz lata (Summer knight)
Cykl: Akta Dresdena
Tom: 4
Autor: Jim Butcher
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Wydawca: MAG
Data wydania: 16 sierpnia 2013
Liczba stron: 472
Oprawa: miękka
Format: 135x202 mm
ISBN-13: 978-83-7480-369-4
Cena: 35 zł

Oto Harry Dresden - pierwszy (i jedyny) w Chicago magiczny prywatny detektyw. Okazuje się bowiem, że "zwyczajny" świat pełen jest istot dziwnych i magicznych, a większość z nich niezbyt dobrze zgadza się z ludźmi.

Odkąd jego dziewczyna wyjechała z miasta, by jakoś poradzić sobie z nowo odkrytym apetytem na krew, Harry jest przybity i załamany. Nie ma z czego płacić czynszu. Unika kontaktów z przyjaciółmi. Nie pamięta, kiedy ostatni raz brał prysznic. I kiedy już się wydaje, że gorzej być nie może, pojawia się królowa Zimowego Dworu elfów, przedstawiając mu propozycję nie do odrzucenia. Harry musi odkryć, kto zamordował rycerza Lata, prawą rękę królowej Letniego Dworu, i oczyścić królową Zimy z podejrzeń...Sprawa wydaje się prosta, ale polityka elfów rzadko taka bywa. Dodatkowo, Harry odkrywa, że los świata zależy od jego śledztwa. Ale żadnych nacisków...

Magia - może człowieka zabić.

Tagi: Akta Dresdena | Jim Butcher | Rycerz lata


Czytaj również

Rycerz Lata
Detektyw w krainie czarów
- recenzja
Rozmowy pokojowe
Dzień przed wielką burzą
- recenzja
Opowieść o duchach
Dresden po "tamtej" stronie
- recenzja
Zdrajca
Ścigany
- recenzja
Zdrajca
- fragment
Drobna przysługa
Dług do spłacenia
- recenzja

Komentarze


    POLECAM!
Ocena:
0
„Rycerz lata” to czwarty tom Akt Dresdena, który –  jak poprzednie części – wypełniony jest akcją po brzegi – wiele się dzieje, a akcja rusza dosłownie od pierwszych stron. Wydarzenia ze „Śmiertelnej groźby” nie dają Harry’emu o sobie zapomnieć, objawiają się w postaci nieprzyjemnych konsekwencji i w dodatku pakują go w ponowne kłopoty.  No może nie jest to wina tylko zdarzeń z poprzedniej części, bo do grona bohaterów dołącza kilka nowych postaci, które również mogą trochę namieszać w życiu naszego maga. A nawet mogą Dresdena owego życia pozbawić. W „Rycerzu lata” znajduje się wiele wątków, a każdy z nich jest na swój sposób ciekawy, a dzięki szybkiej akcji nie można się nudzić. Fani już mogą zacierać ręce. :) Ponadto główny bohater sam w sobie jest interesującą, ludzką, realną postacią – Harry nie należy do typu arcyzdolnego, który pokona wszystko i wszystkich, sam przyznawał niejednokrotnie, że chociaż ma moc, nie potrafi jej do końca ujarzmić – i to jest dobre, a Czytelnikowi zapewnia rozrywkę. Butcher pisze dobrze – nie można mu tego odmówić – ma pomysły i potrafi je ładnie zaprezentować.  Ponadto nie tylko jest ciekawie, ale też śmiesznie – nie można zapomnieć o humorze obecnym w książkach Butchera. „Rycerz lata” jest zdecydowanie powieścią wartą uwagi, POLECAM!
25-08-2013 12:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.