» Rubieże

Rubieże

Dodał: Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Rubieże
10
8.75
Ocena użytkowników
Średnia z 4 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Rubieże (The Beyond)
Cykl: Cley
Tom: 3
Autor: Jeffrey Ford
Tłumaczenie: Martyna Plisenko
Wydawca: Solaris
Miejsce wydania: Stawiguda
Data wydania: 20 stycznia 2010
Liczba stron: 262
Oprawa: miękka
Format: 125×195 mm
Seria wydawnicza: Rubieże
ISBN-13: 978-83-7590-008-8
Cena: 32,90 zł

"Jeden z najbardziej interesujących fantastów dzisiejszych czasów"
Fantasy & Science Fiction


Jeffrey Ford, laureat World Fantasy Award w powieści Fizjonomika przedstawia Cleya, mistrza szalonej i przerażającej nauki kwitnącej w mieście rodem z koszmarów sennych. W błyskotliwych j i pełnych rozmachu W labiryntach pamięci odmieniony fizjonomista odbył nierealną wyprawę przez umysł potwora, który wykreował mroczą metropolię.

Teraz nadszedł czas na trzecią i ostatnią część dziwacznej życiowej podróży Cleya. Cley doświadcza cudów, które zmieniają zarówno jego samego, jak otaczający go świat. Teraz jednak były Fizjonomista Klasy Pierwszej musi dotrzeć do niepojętych krańców swojego świata – w groźne serce czującej dziczy. Tylko tam, w miejscu, które karmi demony i widma mięsem i przerażeniem – gdzie zdumiewające widoki i zdarzenia są na porządku dziennym – może odbyć się pokuta Cleya.

Jednak Rubieże mają swoje wymagania i żywą świadomość, która obejmuje wszystkie cuda w ich granicach. Każdy krok naprzód nakłada na Cleya niezbywalną odpowiedzialność i prowadzi go głębiej w jądro legendy i do tajemnicy starszej od samego czasu.

"Obrazowa wyobraźnia Forda jest równie potężna, jak zwykle."
Publishers Weekly


"Ford to wielki talent, a Cley i Rubieże to wspaniałe dzieła artysty, który odrzuca krępujące etykiety fantasy czy science fiction."
Pittsburgh Tribune


Powieść Jefrrey Forda Fizjonomika w 1997 roku została nagrodzona World Fantasy Award i została uznana przez New York Times za Książkę Znaczącą. Od tego czasu Ford napisał dwa sequele, W labiryntach pamięci oraz Rubieże. Autor mieszka w New Jersey.
Tagi: Jeffrey Ford | Rubieże | Cley


Czytaj również

Asystentka pisarza fantasy – Jeffrey Ford
(The Fantasy Writer's Assistant)
Polecanki 2010 - część 2
Redaktorzy prezentują najciekawsze książki 2010 roku

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.