» Róża Selerbergu

Róża Selerbergu

Dodał: Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Róża Selerbergu
7.00
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Róża Selerbergu - Poltergeist patronem
Tytuł: Róża Selerbergu
Autor: Ewa Białołęcka
Autor okładki: Daria Widermańska-Spala
Autor ilustracji: Joanna Michalak
Wydawca: Agencja Wydawnicza Runa
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 22 października 2010
Liczba stron: 336
Oprawa: miękka
Format: 125x185 mm
ISBN-13: 978-83-89595-72-0
Cena: 32,50 zł

Selerbergiada – szok, drogi i rock and roll, czyli "ach, ta dzisiejsza młodzież" w wydaniu fantasy.

Kiedy jest się niekonwencjonalnym arystokratą, eksporterem kocimiętki, szczęśliwym posiadaczem nietypowego personelu dworskiego oraz pary bliźniąt w najpotworniejszej fazie dojrzewania, należy być baaardzo ostrożnym, gdyż życie jest pełne pułapek i groźnego koloru różowego. Homo hominis sapiens aqua minerale – jak mawia landgraf von Selerberg, któremu przydarzyły się te i kilka innych rzeczy. Co zrobił selerberski kowal z połówką krowy? Jakie artykuły można znaleźć w czasopiśmie "Nowoczesny Barbakan"? Co to jest wilkołąk? Na te pytania można znaleźć odpowiedzi w książce Róża Selerbergu.

Poza wesołą rodzinką von Selerbergów wystąpią także gościnnie kudłate smoki z Lengorchii w wersji bieżnikowanej (czytaj: odświeżonej):
Przyczajony rycerz, ukryty smok, czyli romantyczno-prześmiewcza wyprawa poszukiwawcza; zagwarantowane smoki, skarby, zbójcy i bonus w postaci kota.

Tradycja przeznacza siódmemu synowi niezwykłe przygody i czyny nadzwyczajne. Nigdy nikomu nie przyszło do głowy spytać owego bohatera, czy jest mu to na rękę. Eril Stabort wolałby żyć sobie cicho i spokojnie jako syn czwarty, piąty, albo wręcz jako jedynak - poza zasięgiem oka ironicznej Fortuny. Niestety, mimo wielu środków ostrożności, nie zdoła umknąć przeznaczeniu. Pewnego dnia budzi się ze strasznym kacem, dowiadując się z przerażeniem, iż właśnie poręczył słowem, honorem (i pieniędzmi), że zabije grasującego w okolicy smoka.

Saga o ludziach MOD-u, czyli sceny z życia smokobójców.

"Podaj swój PESEL, przebrzydła poczwaro!!!"
Panta rhei. Minęły już romantyczne czasy, kiedy rycerz samowtór z giermkiem stawał walecznie przeciw smoczej bestii. Dziś zarówno smok, jak i smokobójca mają numery ewidencyjne. Smoker płaci daninę skarbówce, a smok nie robi tego tylko dlatego, że wykazuje zerowe przychody. Co jednak się dzieje, kiedy smok nielegalnie dokona zaboru mienia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub w podobny sposób przekroczy prawo? Wtedy do akcji wkraczają chłopcy (lub dziewczyny) z Miejskiego Oddziału Drakonizacyjnego!
Tagi: Róża Selerbergu | Ewa Białołęcka


Czytaj również

Róża Selerbergu - Ewa Białołęcka
Różowa książeczka
- recenzja
Harda Horda
Dwanaście niezwykłych opowiadań
- recenzja
Kroniki Drugiego Kręgu - przekrojowo
Opowieść o magii, przyjaźni i dorastaniu
- recenzja
Rozmowa z Ewą Białołęcką
Żyję książkami i wśród książek
- wywiad

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.