» Wieści » Rok 2077 w wersji książkowej

Rok 2077 w wersji książkowej

28-10-2020 17:49 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Rok 2077 w wersji książkowej

Dziś nakładem wydawnictwa Znak ukazał się Mrok nad Tokyoramą, osadzona w cyberpunkowych realiach powieść autorstwa Roberta J. Szmidta. Książka została objęta patronatem Poltergeista.

Opis książki:

Śmierć. Zemsta. Przeznaczenie.

Ziemia, rok 2077. Globalne ocieplenie i zatrucie środowiska doprowadziły do szeregu katastrof naturalnych, życie jest możliwe tylko tam, gdzie wkracza technologia.

Zdecydowana większość tych, którzy przetrwali, zamieszkuje gigantyczne metropolie, gdzie wszystko jest wytwarzane i kontrolowane przez rządzącą w danym regionie korporacje, które przejęły role państw. Współpracują one z gangami, które są równie okrutne i bezwzględne jak oficjalni rządzący.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Zmieniła się także globalna rozrywka; teraz na ekranach holo królują krwawe zmagania współczesnych gladiatorów. Najtwardsi z najlepszych mierzą się na gigantycznych stadionach-szachownicach w rozgrywce, która jest połączeniem szachów i sportów walki.

W tej rzeczywistości żyje Rafał Tymura, Polak o japońskich korzeniach, były żołnierz sił specjalnych, pracujący jako ochroniarz podrzędnego polityka. Gdy ludzie jednego z lokalnych oligarchów mordują jego żonę, Tymura rusza mroczną ścieżką zemsty.

Nowa tożsamość, cyborgizacje, zejście do przestępczego półświatka Tokyoramy to środki, które mają zaprowadzić go do celu. Jednak to arena okaże się miejscem, gdzie będzie mógł dokonać zemsty i dowiedzieć się, kto tak naprawdę stoi za morderstwem jego żony.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Tytuł: Mrok nad Tokyoramą
Autor: Robert J. Szmidt
Wydawca: Znak
Data wydania: 28 października 2020
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-240-7797-7

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Mrok nad Tokyoramą | Robert J. Szmidt


Czytaj również

Komentarze


Hollow
   
Ocena:
+1

W antologii tego autora Ostatni Zjazd Przed Litwą było opowiadanie o Tokyoramie, które zostało rozwinięte do pełnej książki. Zresztą to nie pierwszy taki zabieg autora. Tak samo było z Ewangelią wg Pana Jana i Polowaniem na jednorożca. I wbrew pozorom nie jest to zła rzecz, bo rozwinięcie wątków, historii i postaci jest naprawdę świetne. Dowiadujemy się wiele o dalszych losach tego uniwersum, dostajemy odpowiedzi na wiele pytać, a także dostajemy rozbudowane zakończenie. Na pewno sięgnę po tą książkę. 

29-10-2020 00:23
Kaworu92
   
Ocena:
0

Czytałem Zgasić Słońce owego pana i rozczarowałem się strasznie. Nie wiem czy jeszcze kiedyś sięgnę po coś, co napisał.

29-10-2020 20:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.