» Wieści » Robert M. Wegner odwiedzi Gniezno

Robert M. Wegner odwiedzi Gniezno

11-08-2021 19:22 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Robert M. Wegner odwiedzi Gniezno

W sobotę 14 sierpnia w Latarni na Weneni w Gnieźnie odbędzie się spotkanie z Robertem M. Wegnerem, autorem cyklu fantastycznego Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

Informacja prasowa:

W współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna zapraszamy na kolejne literackie spotkanie tego lata. W sobotę, 14 sierpnia do Gniezna przybędzie prawdziwa gwiazda literatury fantasy – Robert M. Wegner. Rozmowa rozpocznie się o 19.00 w nadzwyczaj korzystnych okolicznościach przyrody w Latarni na Weneni.

Pisarz ukrywający się pod pseudonimem Roberta M. Wegnera to postać zaliczana do najważniejszych autorów współczesnej fantasy. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że historia niebywałej popularności autora, zaczęła się w 2009 roku. Wystarczyło dwanaście lat, a tak naprawdę znacznie mniej, aby Robert M. Wegner znalazł się na ustach prawie wszystkich miłośników polskiej literatury fantastycznej i nie tylko. Jak to się stało? Wszystko za sprawą cyklu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Choć Wegner zadebiutował już w 2002 roku opowiadaniem „Ostatni lot Nocnego Kowboja” to właśnie świat Meekhanu uczynił go sławnym i poczytnym autorem.

Organizatorem wydarzenia są Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Partnerzy: Miasto Gniezno, Klub Fantastyki Fantasmagoria, Stowarzyszenie Ośla Ławka, Latarnia na Wenei.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Gniezno.eu
Tagi: Robert M. Wegner | Opowieści z meekhańskiego pogranicza


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.