» Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini

Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini

Dodał: Jędrzej 'bukins' Bukowski

Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini
7.54
Ocena użytkowników
Średnia z 14 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini
Autor: Andrzej Sapkowski
Wydawca: superNOWA
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: sierpień 2001
Liczba stron: 240
Oprawa: twarda
Format: 173 x 245 mm
ISBN-10: 83-7054-147-X
Cena: 38,50 zł

FANTASY jest czytana. Czy to się komuś podoba, czy nie, popularność tego rodzaju fantastyki w wątpliwość podawana być nie może. Od czasu, gdy w roku 1960 wydana została w Polsce napisana przez Johna Ronalda Reuela Tolkiena książka Hobbit, czyli tam i z powrotem, gdy w latach 1961-63 wydany został tegoż autora trzytomowy cykl Władca Pierścieni, gdy w roku 1983 ukazał się Czarnoksiężnik z Archipelagu Urszuli K. Le Guin, a w roku 1985 Silmarillion Tolkiena, dobra passa fantasty trwa.
Mając to właśnie na uwadze, ośmieliłem się napisać i ośmielam się zaprezentować światu niniejszą książkę. Pomyślaną i wykoncypowaną jako przewodnik, bedeker. Jako nić Ariadny, pięknej córy króla Minosa, dzięki której Tezeusz, syn Egeusza, nie zbłądził w czeluściach labiryntu Krety. Albowiem fantasty jest Labiryntem.
Labiryntem mrocznym, zawiłym i groźnym. Groźnym, albowiem czyha w nim monstrum, Minotaur.

Komentarze


Nyx Ro
   
Ocena:
0
Świetnie wydana, ciekawa książka. Nie idealna, bo trochę brakuje, ale sycąca, i napisana niezastąpionym, ironicznym językiem Sapkowskiego.
Polecam każdemu kto zainteresowany jest historią i ogólnym zagadnieniem FANTASTYKI. No i fanom Sapkowskiego, którzy skończyli czytać jego dorobek, i czują, że chętnie dowiedzą się czegoś na temat inspiracji, którą autor czerpał z mitów, legend i innych dzieł.
Bardzo przydatna do wszelkiego rodzaju prac o historii fantastyki. Np. prezentacji maturalnych.
Szkoda, że droga. I e-book jak na razie w sieci nie istnieje.
02-06-2009 17:40
~absence

Użytkownik niezarejestrowany
    Pomocy!
Ocena:
0
Na gwałt potrzebuję przedziału stron, w którym zawarta jest część książki opisująca stworki fantasy (bodajże "stworzenia światła, mroku, półmroku i ciemności). Pomożecie??
07-03-2011 17:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.