» Ręka mistrza

Ręka mistrza

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Ręka mistrza
9.00
7.7
Ocena użytkowników
Średnia z 20 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Ręka mistrza (Duma Key)
Autor: Stephen King
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Wydawca: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 18 września 2008
Liczba stron: 640
Oprawa: miękka
Format: 142 x 202 mm
ISBN-13: 978-83-7469-836-8
Cena: 39,00 zł

Duma Key to ujmująca, fascynująca historia człowieka, który po dziwnym wypadku odkrywa u siebie niezwykły talent do malowania. Zaczyna nowe życie na Duma Key, przy zachodnim wybrzeżu Florydy, wyludnionym terenie, częściowo plażowym, częściowo porośniętym, które jest w posiadaniu patronów sztuki, których córki bliźniaczki zaginęły w latach '20 XX wieku. Duma Key to miejsce, gdzie pozasezonowe huragany rujnują życie a potężne prądy wabią zagubione i umęczone dusze.

To właśnie miejsce inspiruje Freemantle'a do malowania fantastycznych zachodów słońca, a dodając surrealne obiekty, tchnie on w obrazy powiew świeżości. Lecz wkrótce stają się one prorocze. Jego bolące ramię zaczyna sięgać i widzieć daleko. A obrazy staną się niebezpieczne dla tych, którzy je kupili. Freemantle wie, że jedynym sposobem na wyjaśnienie sprawy jest wykrycie, co stało się z bliźniaczkami - i jaki sekret kryje dziwna, stara kobieta z kluczem.

Opowieść ta mówi o przyjaźni, o więzach między ojcem i córką. O pamięci, prawdzie i sztuce. To także metafora życia i inspiracja pisarza, badanie natury, siły i wpływu fikcji.

Powieść łączy narrację Komórki z fascynującymi tematami Historii Lisey, spodoba się każdemu kto pokochał Worek kości i Skazanych na Shawshank.
Tagi: Stephen King | Duma Key


Czytaj również

Outsider
Sztandarowy King
- recenzja
Roland
Pierwsze kroki na najdłuższej z dróg
- recenzja
To
Tysiąc stron (nie)strasznej nudy
- recenzja
Koniec warty
Powrót do korzeni
- recenzja
Po zachodzie słońca
Raz lepiej, raz gorzej
- recenzja
Mroczna Wieża
Czas zabijania. Czas umierania
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

~znamię

Użytkownik niezarejestrowany
    strach gwarantowany
Ocena:
0
Jedna z najlepszych książek tego autora. Dorównuje Lśnieniu czy Misery bez dwóch zdań. Warto przeczytać. Strach gwarantowany.
02-10-2008 02:40
~vic

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Zgadzam się z przedmówcą. "Ręka mistrz" jest jedną z najlepszych książek tego autora. Wciągająca i ssstraszna:) Szkoda, że ma tylko 600 stron. Polecam wszystkim.
20-10-2008 13:50
   
Ocena:
0
Hmm nie widzę w niej nic strasznego, ale to naprawde dobra, psychologiczna powieść.
05-07-2009 13:22
matias.none
    moim okiem
Ocena:
0
Kurczę, męczyłem tą książkę od wakacji w przerwach między tytułami na kóre wyczekiwałem. Jest przeciętna. Rozkręca się 400 stron po to by akcja trwała 200. Kiepsko coś to King wykalkulował, ja do tego czasu zdążyłem sobie o niej wyrobić zdanie. Więc pomimo całkiem ciekawej końcówki pozostał jakiś taki nieopisany zły posmak.. "Miasteczko Salem" było jakoś lepiej zaplanowane i nim zdążyło znużyć czytelnika, zdołało się rozkręcić. Nie jestem znawcą Kinga, przeczytałem raptem 2 książki, ale czytam dużo. Wydaje mi się więc, że tego autora stać na więcej. Patrząc nawet przez pryzmat wspomnianego wcześniej "Miasteczka Salem".
07-06-2012 21:11
Jedimati
    Arcydzieło!
Ocena:
0
Jedna z najlepszych książek Kinga jakie dotąd przeczytałem! Osadzenie głównego bohatera na tajemniczej wyspie i odkrywanie wraz z nim, mrocznego sekretu to sama przyjemność.
28-10-2012 11:11

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.