» Wieści » Radio Wolne Albemuth zapowiedziane

Radio Wolne Albemuth zapowiedziane

20-05-2022 09:23 | Radosław 'radomir' Czaja

Radio Wolne Albemuth zapowiedziane

Wydawnictwo Rebis zapowiedziało wydanie powieści Radio Wolne Albemuth autorstwa Philipa K. Dicka. Książka należąca do serii wydawniczej Dzieła Wybrane Philipa K. Dicka ukaże się w drugiej połowie czerwca – zapraszamy do zapoznania się z jej zapowiedzią.

Opis:

Radio Wolne Albemuth to wizjonerska dystopijna alternatywna historia Stanów Zjednoczonych pełna teorii spiskowych i religijnych motywów, która stała się punktem wyjścia kultowej powieści i trylogii Valis.

Słowo wstępu autorstwa Wojciecha Manna!

Pod koniec lat 60. w Białym Domu zasiada paranoiczny, niekompetentny prezydent Ferris Fremont, który wciąga społeczeństwo w podstępną wojnę z wyimaginowanym wewnętrznym wrogiem – komunistyczną organizacją Aramchek. USA stają się państwem policyjnym, każdy jest podejrzany, agenci czyhają na wszelkie przejawy nieprawomyślności i nikt nie może być pewny jutra.
Pisarz powieści science fiction Philip K. Dick stara się być wierny sobie, a zarazem nie paść ofiarą prezydenckiej batalii. Tymczasem jego przyjaciel Nicholas Brady, pracownik firmy fonograficznej, odbiera tajemnicze transmisje od pozaziemskiego wyższego bytu, który może być nawet Bogiem. Ów byt przekazuje mu nietuzinkowe instrukcje, jak pokonać Ferrisa Fremonta, który wypycha USA poza obszar wolnego świata…
Pełna zaskakujących zwrotów akcji i napięcia oraz gorzkiego humoru powieść umacnia Dicka na pozycji największego dwudziestowiecznego kpiarskiego wizjonera – niesamowitą trafność i prawdziwość jego wizji możemy sami zweryfikować.

Wydawnictwo: Rebis
Kolekcja: Dzieła wybrane Philipa K. Dicka
Tytuł oryginału: Radio Free Albemuth
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Data wydania: 21 czerwca 2022
ISBN: 978-83-8188-525-6
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 150 x 225 mm
Liczba stron: 352
Rok wydania oryginału: 1985

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Philip K. Dick | Radio wolne Albemuth | Dzieła wybrane Philipa K. Dicka


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.